Fransa'da Bir Öğrencinin Açlıktan Öldüğü İddia Edildi

Fransa'nın Lille kentinde, yurt odasında ölü bulunan öğrencinin açlıktan öldüğü öne sürüldü.

Fransa'nın Lille kentinde, yurt odasında ölü bulunan öğrencinin açlıktan öldüğü öne sürüldü.

Fransız medyasında çıkan haberlere göre, Fransa'nın deniz aşırı toprağı Mayotte Adası'ndan Lille'e üniversite eğitimi için gelen Abdallah El Anfani, üniversite yurdundaki odasında ölü bulundu.

Bir süredir haber alınmayan El Anfani'nin, ilaçlama şirketi çalışanı tarafından yatağında bulunduğu ve günler önce öldüğünün tahmin edildiği belirtildi.

Mayotte'da yerel yayın yapan Linfo Kwezi televizyonuna konuşan anne ise 22 yaşındaki oğlunun açlıktan öldüğünü söyledi.

Fransa'ya 2 yıl önce üniversite eğitimi için gelen El Anfani'nin 2013-2014 eğitim döneminde üniversiteye kayıt yaptırmadığı ve 470 avro olan okul bursunu da kaybettiği kaydedildi.

Yerel La Voix Du Nord gazetesi de o dönem neden kaydını yenilemediği bilinmeyen El Anfani'nin annesinin, oğluyla ilgili bölgedeki Mayotte'lu öğrenci derneğine ulaştığını yazdı.

El Anfani'nin annesinin, dernekten, oğlunun maddi olarak çok zor durumda olduğunu ve ona yardım etmelerini istediği ifade edildi.

Dernek yetkilileri ise El Anfani'nin faturalarını ödemesine yardım ettiklerini ama öğrencinin çoğu zaman parasızlıktan aç gezdiğini dile getirdi. 

En son eylül ayında yurt sekreteriyle kapı arkasından konuşan El Anfani'yi o günden beri gören olmadığı belirtildi.

Otopside bedeninde herhangi bir boğuşma, yara ya da başka bir ize rastlanmadığı bildirilen öğrencinin kesin ölüm nedeni haftaya belli olacak.

Kaynak: AA

13 Kasım 2015 Cuma 15:40

Fransa, Politika, Güncel