Fransa-Türkiye maçında skandal pankart: Kürt katliamını durdurun

EURO 2020 Avrupa Elemeleri H Grubu 8. hafta maçında A Milli Takımımız deplasmanda Fransa ile 1-1 berabere kaldı. Maçın son anlarında ise Fransa tribünlerinde provokatif pankart açıldı. 'Kürt katliamını durdurun' yazılı pankart açıldıktan hemen sonra başka taraftarlar tarafından indirildi.

A Milli Takımımızın Fransa'yla 1-1 berabere kaldığı maçta tribünlerde skandal bir pankart açıldı. Mücadele devam ederken Fransız seyircilerin arasında bulunan provokatif bir grup bir anda pankart açtı.

Maçın 86. dakikasında açılan provokatif pankartta 'Kürt katliamını durdurun' yazıyordu. Fakat açıldıktan birkaç saniye sonra skandal pankart etraftaki kişiler tarafından çekilerek indirildi. L'Equipe'te yer alan haberde arbede yaşandığı ve polis tarafından durumun hemen kontrol altına alındığı belirtildi.

UEFA'NIN TUTUMU BEKLENİYOR

Konuyla ilgili Fransa cephesine UEFA'dan bir ceza gelmesi bekleniyor.

Fransa-Türkiye maçında skandal pankart: Kürt katliamını durdurun - Son Dakika Spor
Erman Toroğlu'ndan Şenol Güneş ile ilgili tepki çeken eleştiri! Erman Toroğlu'ndan Şenol Güneş ile ilgili tepki çeken eleştiri!Türk futbolcularının Fransa maçında asker selamı vermesi Fransızları çıldırttı Türk futbolcularının Fransa maçında asker selamı vermesi Fransızları çıldırttıİstanbul'daki Şampiyonlar Ligi finali için UEFA'dan açıklama: Yer değişikliği gündemde yok İstanbul'daki Şampiyonlar Ligi finali için UEFA'dan açıklama: Yer değişikliği gündemde yok
15 Ekim 2019 Salı 09:40

Fransa, Spor
YORUMLAR