Futbol Aşıgı Echo & The Bunnymen İstanbul Ghetto'da Unultulmaz Bir Konser Verdi

The Fountain Albümüyle Ghetto'da Muhteşem Bir Konser Veren 'Echo & The Bunnymen'İn Solisti Ian Mcculloch Müzik Dışında Hayranlarına Kendisiyle İlgili İpuçları Verdi

Avea bu yıl ilk kez düzenlediği Escape To Music konserlerinin üçüncüsünde, 30 Nisan gecesi İngiliz Grup Echo & The Bunnymen'i İstanbul'da dinleyicisiyle buluşturdu.Avea bu yıl ilk kez düzenlediği Escape To Music konserleri kapsamında Belçikalı grup Arid'i, 25 Şubat gecesi ilk kez İstanbul'da müzik severlerle buluşturuyorAvea bu yıl ilk kez düzenlediği Escape To Music konserleri kapsamında, 30 Nisan gecesi İngiliz Grup Echo & The Bunnymen'i İstanbul'da dinleyicisiyle buluşturdu. Kurulduğu günden bu yana müziğe verdiği destek ve gerçekleştirdiği konser serileriyle Türkiye'nin ve dünyanın en seçkin sanatçılarını müzikseverlerle buluşturan Avea, bu yıl ilk kez düzenlediği Escape to Music konserleri kapsamında Avrupa'nın en sevilen pop rock müzik gruplarından Arid'in muhteşem performansının ve elektronik müziğin en çok ses getiren gruplarından UNKLE'ın ardından, şimdi de İngiliz post punk'ın en önemli gruplarından Echo & The Bunnymen'i ağırladı.Müzik kariyerlerinde 30 yılı geride bırakan, post-punk denince, ilk akla gelen gruplardan biri olan, Echo & the Bunnymen'in Ian McCulloch, Will Sergeant'lı kadrosu Ghetto'da verdikleri muhteşem konserle İstanbul'daki eski ve yeni nesil hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı.Bir kez daha İstanbul'da olmaktan ne kadar mutlu olduklarını söylerek sahneye çıkan Echo & The Bunnymen performansıyla herkese unutulmaz anlar yaşattı.2009 senesinde çıkardıkları "The Fountain" albümüyleriyle klasik soundlarına geri dönen ve klasik hayran kitlelerine sevindiren Echo & The Bunnymen'in, aynı zamanda yeni genç bir hayran kitlesine de konsere büyük ilgi gösterdi.Solo çalışmalarıyla da gündeme gelen Echo & The Bunnymen'in bel kemiği Ian McCulloch: "The Fountain albümünde, yeni bir prodüksiyon ekibiyle çalıştık. Ortaya çok iyi bir iş çıktı, albüm dışında kullanmadığımız başka şarkılar da çıktı. Will Sergeant da gitarıyla muhteşem bir iş çıkardı. Başta geleneksel bir Bunnymen albümü yapalım diye yola çıkmadık ama süreç bu şekilde yönlendirdi" diyerek efsane grubun sound'unu özetledi.

Bu sene ilk kez düzenlenen Avea Escape To Music 80'lerin efsanesi "Echo & The Bunnymen" in canlı performansıyla "Heaven Up Here", "Porcupine", "The Killing Moon" (sonraları Donnie Darko filmi ile de ünlenmiş), "Silver", "Bring On the Dancing Horses" ve "The Cutter" gibi hitlerini seslendirdiği bu muhteşem konserde kuruluşlundan 30 yıl sonra da efsane olduğunu kanıtladı.25 Şubat akşamı Ghetto'da İstanbullu hayranlarıyla buluşturuyor.Seyircisiyle bütünleşip, performansıyla değişen hiç birşey olmadığını kanıtlayan "Echo& The Bunnymen" hayranlarını fazlasıyla memnun etti.

1996 yılında kurulan grup "Life", "You Are", "Believer" ve "Everlasting Change" gibi akıllara kazınan şarkılara imza attı. Yıllar sonra bile aynı keyifle dinlenen şarkıların yanı sıra vokalist Jasper Stevenlinck'in uluslararası arenada eşine az rastlanır sesi sayesinde Avrupa sahnesinin en sevilen gruplarından biri olmayı başardı.Türkiye'de de çok sayıda hayranı olan, ülkemizde "You Are" şarkısı ile müzik tutkunlarının beğenisini kazanan Arid, 25 Şubat Cuma gecesi saat 22.00'da GHETTO'da sahne alacak. Yeni albümleri 2010 Şubat ayında yayınlanan "Under the Cold Streets Lights" parçalarını İstanbullu dinleyicileri için seslendirecek.Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Avea Kurumsal İletişim Direktörü Füsun Feridun;" Avea olarak gerek ürün ve hizmetlerimizle gerekse düzenlediğimiz konserlerimizle müziğin paylaşımcı ruhunu ve verdiği keyfi hem yaşıyor hem de yaşatmaya çalışıyoruz. Çünkü biz hem yaşamdan hem keyif almayı seven, hem de yaşama keyif katmayı çok önemseyen bir markayız.Bu doğrultuda kurulduğumuzdan beri birçok müzik etkinliğine imza attık. 2010 yılı bizim için müzik dolu bir yıl oldu. Bugüne kadar özellikle rock ve indie pop ağırlıklı bir konser serisi gerçekleştirmeyi istiyorduk. Bu doğrultuda bu yıl ilk kez "Escape to Music" adını verdiğimiz yepyeni bir konserler dizisine başlıyoruz. Escape to Music projemizin ilk konserini de tüm dünyanın hayranlığını kazanan Arid grubu ile başlatıyor olmaktan son derece mutluyuz. 2011 yılında da müziğin paylaşımcı ruhunu yaşatacak etkinliklerle imza atmaya devam edeceğiz''dedi.

Kaynak: Bültenler

02 Mayıs 2011 Pazartesi 14:24

Erzurum Su Ve Kanalizasyon İşleri, Kamuyu Aydınlatma Platformu, Gelir İdaresi Başkanlığı, Çukurova Üniversitesi, Tutku Bisküvileri, Unutulmaz Dizisi, Donnie Darko, Türkiye, Belçika, Futbol, Avrupa, Yapalı, Avea, Ulus, Up, Son Dakika

Son Dakika

Son Dakika Haberleri