Futbolun Yıldızları Karşıyaka'da

Karşıyaka Belediyesi, yeşil sahalara bir dönem damga vuran ünlü isimlerin de katılımıyla Salon Futbol Turnuvası düzenledi.

Karşıyaka Belediyesi, yeşil sahalara bir dönem damga vuran ünlü isimlerin de katılımıyla Salon Futbol Turnuvası düzenledi. Ergün Penbe, Ali Tandoğan ve Kerem İnan gibi isimlerle birlikte Karşıyaka'nın efsane futbolcuları salonda ter döktü.
Karşıyaka Arena'da gerçekleşen Masterler Salon Futbol Turnuvası'nın açılış maçında, yeşil sahaların tanınmış isimleri forma giydi. Ergün Penbe, Ali Tandoğan, Kerem İnan, Serkan Dökme, Kemal Aslan, eski hakem Yunus Yıldırım ile birlikte Karşıyaka Spor Kulübü'nün efsane isimleri Tahir Karapınar, Küçük Muharrem, Rıza Tuyuran, Sabri Korkmaz, Berkay Yönder de bu kez salon futbolunda taraftar karşısına çıktı. Maçın hakemliğini ise eski hakemlerden İsmet Arzuman yaptı. Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar da karşılaşmada forma giydi.
Kıran kırana geçen açılış maçına Karşıyakalılar da büyük ilgi gösterdi. Müsabaka öncesinde ise Karşıyaka Belediyesi dans ve gösteri ekipleri seyircilere keyifli şovlar izletti. Karşıyaka'daki 11 Master Futbol Takımı'nın katıldığı turnuva Mayıs ayına kadar sürecek.
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, açılışta yaptığı açıklamada, "Aktif şehir Karşıyakamızı, sporda bir marka kent haline getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. 4 yaşındaki yavrularımızdan, 70 yaşındaki büyüklerimize kadar herkese, her branşta spor yapma imkanı sunuyoruz. Alternatif spor dallarında Türkiye hatta Avrupa ve Dünya şampiyonları çıkartıyor olmamız tesadüf değil. Bu turnuva da Karşıyakamızın spor kültüründe önemli bir yere sahip olacak ve her yıl gelişerek devam edecek." dedi.

Kaynak: CİHAN

27 Mart 2016 Pazar 11:08

Ali Tandoğan, Ergün Penbe, Kerem İnan, Karşıyaka, Spor
YORUMLAR