Galatasaray'da Luyindama şoku: Sezonu kapattı

Galatasaray'ın Demokratik Kongo Cumhuriyetli oyuncu Luyindama, ülkesinin Gambiya ile oynadığı maçta sakatlanmıştı. Deneyimli savunma oyuncusunun sol diz ön çapraz bağlarında kopma meydana geldiği ve sezonu kapattığı açıklandı.

Luyindama'dan Galatasaray'ı yıkan haber geldi. Başarılı savunma oyuncusunun milli maçta yaşadığı sakatlık sonrasında sol diz ön çapraz bağlarının koptuğu ve bu yüzden sezonu kapattığı öğrenildi.

İşte Galatasaray resmi sitesinden Luyindama için yapılan açıklama:

"Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nin Gambiya ile oynadığı milli maçta sakatlanan ve bu sabaha karşı İstanbul'a dönen Christian Luyindama'nın sağlık ekibimiz tarafından yapılan kontrolleri sonrası, sol diz ön çapraz bağlarında kopma ve dış menisküsünde yırtık tespit edilmiştir. Oyuncumuzun ameliyatı planlanmıştır" ifadeleri kullanıldı.

Galatasaray Kulüp Doktoru Yener İnce Luyindama sakatlığı ile ilgili, "Bu sakatlık dünya genelinde ortalama 7 ayda tedavi edilir. Oyuncunun milli takımının bu sakatlığı gözden kaçırması büyük bir skandal" diyerek tepkisini dile getirdi.

Galatasaray'da Luyindama şoku: Sezonu kapattı - Son Dakika Spor
Liverpool'dan Uğurcan için 18 milyon poundluk teklif Liverpool'dan Uğurcan için 18 milyon poundluk teklifSt. Pauli, Barış Pınarı Harekatı'na destek veren Enver Cenk Şahin'in sözleşmesini feshetti St. Pauli, Barış Pınarı Harekatı'na destek veren Enver Cenk Şahin'in sözleşmesini feshettiAli Koç'un büyük sıkıntısı: Sıcak para Ali Koç'un büyük sıkıntısı: Sıcak paraAçılışını Kılıçdaroğlu'nun yaptığı 70 milyonluk stat bomboş kaldı Açılışını Kılıçdaroğlu'nun yaptığı 70 milyonluk stat bomboş kaldı
22 Kasım 2019 Cuma 13:06

Galatasaray, Gambiya, Spor
YORUMLAR