Galatasaray, Diagne için 5 milyon euro istiyor

Galatasaray, 13 milyon euroya kadrosuna kattığı Senegalli golcü oyuncu Mbaye Diagne'nin bonservisi için 5 milyon euro istiyor.

Galatasaray'ın sezon başında Club Brugge'e kiraladığı Mbaye Diagne geri dönüyor… Teknik direktör Fatih Terim'in Belçika'da tutunamayan Senegalli yıldızdan yeni sezonda faydalanmayı düşünse de yönetimi golcü futbolcuyu elden çıkartmanın planlarını yapıyor. Cimbom, 13 milyon euroya kadrosuna kattığı Diagne'yi 5 milyon Euro getirene bırakacak.

Diagne golleriyle şampiyonlukta pay sahibi olsa da sorumsuz tavırları nedeniyle Brugge'e kiralanmıştı. Belçika'da da tutunamayan Diagne sezon sonu dönecek.

TERİM'İN DIAGNE PLANI

Teknik direktör Fatih Terim'in ise kiralık sözleşmesi bitecek olan Florin Andone'nin yerine Diagne'yi monte etmeyi planladığı belirtiliyor. Geçen sezon devre arasında 13 milyon Euro karşılığında Kasımpaşa'dan alınan Diagne'nin 2023'e kadar sözleşmesi var.

(Fotomaç)

Galatasaray, Diagne için 5 milyon euro istiyor - Son Dakika Spor
05 Nisan 2020 Pazar 10:45
YORUMLAR (10)
  • GsLi : Bilip bilmeden yorum yapmayın. Ozan kabak ve rodrigues satışından yüklü para kazandık. UEFA sattığın kadar alabilirsin diyor ama ancak kışın sattığın futbolcunun parasını yaz döneminde kullanamazsın diyor. Biz de o parayı değerlendirmek istedik. Diagneyi alıp yazın başkasına satarak yaz dönemi transferlerimiz için kaynak yaratacaktık. İşler ters gidince , arabistanı da reddedince satılmadı. Satamadığımız için de kiralık futbolculara yöneldik. Sözün kısası Diagneyi zaten uzun vadeli takımda tutma isteğimiz yok. 16 maçta 20 gol atmış futbolcuya 13 milyon euro vermek o günlerde normaldi. 38 maçta 28 gol atan Guizaya 14 milyon euro vermedi mi fenerbahçe?
    Cevap Yaz 6 3 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika