Galatasaray Divan Kurulu'nda Başkan Özbek ile Hayri Kozak Tartıştı

Galatasaray Kulübü'nün olağan divan kurulu toplantısında Başkan Dursun Özbek ve divan üyesi Hayri Kozak arasında tartışma yaşandı.

Galatasaray'ın ekim ayı olağan divan toplantısı, Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda söz alan üyelerden Hayri Kozak, mali yapı ile ilgili eleştirilerde bulunurken, "Başkan 'futbolculara tüm borçları ödedik.' dedi. Neyle ödediniz?" dedi.

"BORÇLA BORÇ KAPATIYORSUNUZ"

Bunun üzerine Başkan Dursun Özbek kürsüdeki Hayri Kozak'a "Para ile ödedik." dedi. Hayri Kozak ise "Para ile ödediğinizi biliyorum, başka birşeyle ödediğinizi söylemedim ki, kredi aldınız, borcu borçla kapatıyorsunuz." karşılığını verdi.

Bunun üzerine Dursun Özbek kürsüdeki Hayri Kozak'a "İnsanları yanıltıyorsunuz, sportif başarı var ve onun gelirleri ile ödüyoruz." dedi. Hayri Kozak ise bu kürsüde sizi tartışmak, üzmek amacında değilim ama isterseniz başka ortamda daha açık konuşalım karşılığını verdi.

"ENFLASYON BİZİ DE KEMİRDİ"

Hayri Kozak'ın konuşmasını bitirmesinin ardından Başkan Dursun Özbek söz hakkı istedi ve bir kez daha kürsüye çıkıp, "Rakamların içine girince istediğiniz yere çekebiliyorsunuz. Banka borcumuz 2015 mayıs ayı itibari ile 250 milyon dolardı. 31 Ağustos'ta 210 milyon dolar. Dolar cinsinden borcumuzu artırmadık. Devalüasyonu da hesaba katarsanız pesimist olabilirsiniz. Uluslararası boyutta görülüyor ki, yönetim harcamasını artırmamış hesabını kitabını doğru yapmış. Türkiye'nin ekonomik şartlarına bakarsak enflasyon herkesi kemirdiği gibi Galatasaray'ı da kemirmiştir. Ancak bize 5 ekonomist ile çalışın diye fikir verenleri esefle karşılıyorum." ifadelerini kullandı.

"ÜNAL AYSAL'IN YAPTIKLARINI YAPIYORSUNUZ"

Başkan Dursun Özbek konuşmasını bitirip, kürsüden indiğinde Hayri Kozak cevap vermek için Divan Başkanı İrfan Aktar'dan söz istedi. Divan Başkanı Hayri Kozak'a söz vermeyince Hayri Kozak başkan Dursun Özbek'e yönelerek, "Siz aynı Ünal Aysal'ın yaptıklarını yapıyorsunuz. Borçla borç kapamak başarı değil." dedi.

Başkan Dursun Özbek de bu kez yönetim kurulu masasından ayağa kalkarak, "Ne alakası var Hayri Ağabey? Ortalığı karıştırıyorsun." karşılığını verdi. Daha sonra Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar ve divan üyelerinin telkinleri ile ikili sakinleşti.

Kaynak: CİHAN

21 Ekim 2015 Çarşamba 16:34

İrfan Aktar, Ünal Aysal, Tevfik Fikret, Galatasaray, Spor
YORUMLAR