EuroSport.com

Galatasaray'ın Gündemi Sol Bek Transferi

Fatih Terim'in raporu doğrultusunda çalışmalarını sürdüren yönetimin gündeminde birçok isim yer alıyor.

Devre arası transfer döneminde kadrosunu güçlendirmek isteyen , önceliği sol beke verecek. Teknik direktör Fatih Terim'in en kısa zamanda kadroya takviye yapılmasını talep etmesinin ardından çalışmalarına hız veren yönetimin transfer rotası da belli oldu.

Galatasaray, sol bek için ilk sırada hala 'tan 'ı tutuyor. Ganalı oyuncunun sezon sonunda sözleşmesinin bitmesini göz önüne alan sarı-kırmızılılar, önümüzdeki günlerde İtalan ekibiyle masaya oturacak. Asamoah için 1.5 milyon euroyu gözden çıkarmaya hazırlanan Galatasaray, Juventus'un sol bek transferi yapması halinde Ganalı oyuncuyu kadroya katmaya bir adım daha yaklaşacak. Transferin ocak ayında gerçekleşmemesi durumunda ise yönetimin planı, sezon sonunda Asamoah'ı bonservis bedeli ödemeden kadroya katmak.

Galatasaray'ın sol bek transferinde alternatifleri arasında yer alan bir diğer isimse . Bonservisi elinde bulunan ve menajerler tarafından sarı-kırmızılılara önerilen 36 yaşındaki oyuncu için henüz son karar verilmedi. Marsilya'da oynadığı sırada taraftarlarla kavga ettiği için UEFA'dan sezon sonuna kadar ceza alan deneyimli oyuncunun sözleşmesi, bu olayın ardından kulübü tarafından feshedilmişti. Ocakta futbola dönmeye hazırlanan Evra'nın transfer ihtimali, Asamoah konusunda yaşanacak gelişmelere bağlı.

Sarı-kırmızılı ekibin bir süredir gündeminde bulunaniçin ise şartların henüz olgunlaşmadığı ve transferin zora girdiği kaydedildi. Yönetimin gündeme aldığı Bursasporlu Aziz Behich'in de devre arasında kadroya katılmasının düşük ihtimal olduğu ifade edildi.

Galatasaray'ın planları arasında, sezon başında Sevilla'ya kiralanande var. Bu sezon beş lig ve iki kupa maçına çıkan 26 yaşındaki oyuncu beklentileri karşılayamadı. Yönetim sol bek adaylarından sonuç alamazsa, Sevilla yetkilileriyle masaya oturup Carole için bir dönüş seçeneği olup olmayacağını konuşabilir.

Aynı başlıkta

Kaynak: EuroSport.com
02 Ocak 2018 Salı 12:47
YORUMLAR

Son Dakika