Galatasaray Meydanı'na Yürüyen HDP'lilerden Bakan'a Gönderme: Soylu'ya Selam Söyleyin

Taksim'den Galatasaray Meydanı'na yürüyen HDP'liler, Bakan Soylu'nun 'Yürütürsem adam değilim' sözlerine gönderme yaparak 'Soylu'ya selam söyleyin' dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün yaptığı açıklamada Taksim'den Galatasaray Meydanı'na yürüyecek HDP'lilere "Yürütürsem adam değilim" demişti. Polisin engelleme çabalarına rağmen Galatasaray Meydanı'na yürüyen HDP Milletvekili Ayşe Acar Başaran, "Soylu'ya selam söyleyin" dedi.

HDP Eş Genel Başkanları ve Milletvekilleri, terörist elebaşı Abdullah Öcalan'a yönelik tecridin kaldırılması talebiyle 96 gündür açlık grevinde olan DTK Eşbaşkanı Leyla Güven'e destek amacıyla Taksim Meydanı'ndan Galatasaray'a yapacağı yürüyüş engellendi.

VEKİLLER İSTİKLAL'DE BİR ARAYA GELDİ

Yürüyüşün engellenmesi yapmış oldukları açıklama ve oturma eylemi ile protesto eden HDP'li vekiller, daha sonra Taksim Hill Otel'de bir araya geldi. Bir süre bekledikten sonra otelden çıkıp İstiklal Caddesi'nde bir araya gelen bir grup vekil, "Leyla Güven onurumuzdur" pankartı ve üzerinde Güven'in fotoğrafı ve "Tecrit kalksın, Leyla yaşasın" yazılı tişörtleri açtı.

SLOGAN ATARAK YÜRÜDÜLER

Milletvekilleri, "Leyla Güven onurumuzdur" sloganı eşliğinde yürüdü. Milletvekillerinin yürüyüşüne bazı vatandaşlarda dahil oldu. Milletvekillerinin yürüyüşü Galatasaray Meydanı'nda polislerce engellendi.

"GİDİN SELAM SÖYLEYİN"

Engelleme sırasında HDP Milletvekili Ayşe Acar Başaran, "Gidin İçişleri Bakanınız Soylu'ya selam söyleyin" dedi. Polisler, Güven'in fotoğraflarının üzerinde yer aldığı tişörtleri almak istedi. Milletvekilleri duruma tepki göstererek, tişörtleri vermedi. Önleri kesilen milletvekilleri bu kez Balıkçılar Çarşısı'na girerek HDP İstanbul İl Örgütü'ne doğru yürüdü.

Galatasaray Meydanı'na Yürüyen HDP'lilerden Bakan'a Gönderme: Soylu'ya Selam Söyleyin - Son Dakika
11 Şubat 2019 Pazartesi 14:06

Halkların Demokratik Partisi, Galatasaray Meydanı, Galatasaray, Politika, Güncel