Galatasaray Şampiyon Oldu, Kasasını Doldurdu

Galatasaray, Süper Lig'de kazandığı şampiyonlukla önemli bir gelirin de sahibi oldu. Sarı kırmızılı ekip yaklaşık 69 milyon TL'lik bir gelir elde etti.

Ligde mücadele ettiği için 38,5 milyon lira "ayak bastı" parası alan Galatasaray, toplamda 68,6 milyon lirayı bulan performans primini de kasasına koydu.

Sarı-kırmızılı takım, şampiyonluk primi olarak 36,2 milyon, şampiyonluk sayısı dolayısıyla da 69,3 milyon lira gelir elde etti.

GELİR 450 MİLYONU BULACAK

UEFA Şampiyonlar Ligi'ne doğrudan katılma hakkını kazanan sarı-kırmızılı takım, katılım ve yayın gelirleriyle birlikte UEFA'dan yaklaşık 30 milyon euro gibi bir geliri de kasasına koyacak.

Elde edilen başarının, lisanslı ürün satışı ve kombine kartlara yansıması göz önüne alındığında, Galatasaray'ın bu sezon kasasına koyacağı gelir 450 milyon lirayı bulacak.

Galatasaray Şampiyon Oldu, Kasasını Doldurdu
Başakşehir'i Evinde 2-1 Yenen Galatasaray Şampiyon Oldu Başakşehir'i Evinde 2-1 Yenen Galatasaray Şampiyon OlduMedipol Başakşehir'in Attığı Golden Sonra Ortalık Karıştı! Medipol Başakşehir'in Attığı Golden Sonra Ortalık Karıştı!TT Stadında Şampiyonluk Sonrası Çalan Şarkı Dikkat Çekti! TT Stadında Şampiyonluk Sonrası Çalan Şarkı Dikkat Çekti!Lig Şampiyonlukları Sayısı! Hangi Takım Kaç Kere Şampiyon Oldu? Lig Şampiyonlukları Sayısı! Hangi Takım Kaç Kere Şampiyon Oldu?
19 Mayıs 2019 Pazar 21:40

Galatasaray, Spor
YORUMLAR