Gazi Meclis'te O Gece' Kitabının Tanıtım Töreni

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, 'Hollanda'nın, Avrupa'nın son tavrı ne gösteriyor, işin içindeydiler.

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, "Hollanda'nın, Avrupa'nın son tavrı ne gösteriyor, işin içindeydiler. Yoksa Erzurum'dan bir imam kalkacak da bu kadar büyük organizeyi yapacak." dedi.
Kahraman, AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar'ın "Gazi Meclis'te O Gece" kitabının tanıtım törenine katıldı.
15 Temmuz akşamı Meclise geldiklerini ve siyasi parti temsilcileriyle Divanı oluşturduklarını anımsatan Kahraman "Parti rozeti yoktu, Türkiye vardı. Bambaşka bir akşamdı." diye konuştu.
Ahmet Gündoğdu'nun Özgür Özel'e ceketini verdiğini ve Özel'in "Ya Rabbi, kaderde milli görüş gömleğini giymek de varmış" dediğini aktaran Kahraman, bunların kitapta olduğunu ifade etti.
Ünüvar'a böyle bir kitap yazdığı için teşekkür eden Kahraman, şöyle devam etti:
"Menfur bir gece yaşadık. Fethullah, güzel bir isim. Herkes bir isim arıyor, FETÖ diyor. Ben ona yeni bir isim buldum: Çakal Carlos. Dünyanın en meşhur teröristi. Hapiste. Hadi o sipariş alarak parayla yapıyor. İnsan kendi toprağının, vatanının, ekmeğini yediği yeri, Meclisi şu hale getirir mi? Buna rıza gösterir mi be zalim?
O akşam bütün arkadaşlarımızı meydandaydılar. Akıllarına asla ölümü getirmediler? Çünkü biz inanıyoruz ki ecel ne öteye gider ne beriye. Dolayısıyla böyle bir hadisede vefat edildiğinde şehit oluyoruz. Hiç aklımıza korku gelmedi. Meydanlardakilerin de şehirlerdekilerin de aklına böyle bir şey gelmedi. Allah korudu ve millet el birliği yaptı. Bütün siyasi partilerle, bütün sivil toplum kuruluşlarıyla tek yürek halinde, bütün halinde bir musibet önlendi. 15 Temmuz eğer tahakkuk etseydi 16 Temmuz'daki Türkiye'yi düşünebiliyor musunuz? Bir tarafta Daeşistan, Kürdistan, Ermenistan, bir bölüm kalmış Türkiye'ye, birbirini boğazlayan insanlar... Suriye bize geldi, biz nereye gideceğiz? Allah bizi korudu. Cumhurbaşkanımızın halkı meydanlara çağırması fevkalede bir hadise oldu, büyük payı var.
Bundan böyle hiç kimse eline silah alıp, bildiri okuyup, bilmem ne konseyi deyip 'darbe yaptım' diyemez. Çünkü toplum, demokrasiyi özümsediğini ortaya koydu."
-"Bir ay sonra geldiler"
"Başbakan odasının oraya düşen bomba 20 metre Genel Kurul tarafında gelseydi, tavan çökmesi ve kim bilir kaç tane şehidimiz olacaktı?" diyen Kahraman, Genel Kurulun altında sığınak olduğunu sandıklarını belirtti. Kahraman, buraya tüm ihtiyaçlara cevap veren bir sığınak yapılacağını bildirdi.
ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'ın, Meclise geldiği zaman durumun ciddiyetini anladığına değinen Kahraman, "Ne derece doğru söz bilmem ama Hollanda'nın, Avrupa'nın son tavrı ne gösteriyor, işin içindeydiler. Yoksa Erzurum'dan bir imam kalkacak da bu kadar büyük organizeyi yapacak. Zaten bize başsağlığı, geçmiş olsun, teselli için bir ay sonra geldi Batı. Büyüyeceğiz, güçleneceğiz. Adı başkanlık ya da parlamenter sistem, ne olursa olsun, 16 Nisan'da referandumumuz var ama Türkiye diktalara tekrar sürüklenmeyecek ve büyümesine devam edecek. Korkuyorlar, korkacaklar, korksunlar, biz yürümeye devam edeceğiz." ifadesini kullandı.
Kahraman, perşembe günü referandum dolayısıyla Genel Kurulun tatile gireceğini anımsatarak, "Bilahare çalışmalar başlayacak. Örnek çalışmalar olması dileğindeyim." diye konuştu.
(Sürecek)

Kaynak: AA

13 Mart 2017 Pazartesi 15:54

Avrupa, Hollanda, Türkiye, İsmail Kahraman, Politika, Güncel