Hanefi Avcı'nın Annesinden Sitem Dolu Sözler

Memleketi Gaziantep'e giden Hanefi Avcı'yı karşılayan annesi 'Oğlumu düşmanlarla yatırdılar.' diyerek sitem etti.

4 yıldır Silivri Cezaevi'nde kalan Hanefi Avcı, geçen cuma günü verilen karar ile tahliye edildi. Hafta sonunu İstanbul'da geçiren Avcı, akşam saatlerinde kardeşi Bahri Avcı ile birlikte Gaziantep'e geldi. Aslen Kahramanmaraşlı olan ama tüm ailesi ve akrabaları Gaziantep'te yaşayan Avcı'nın tahliyesinin ardından kente geleceğini öğrenen yakınları havaalanına akın etti. Oğlu'nu karşılamaya gelen Anne Emine Avcı ise Allah'a binlerce kez şükür ettiğini belirtti. Kelime-i Şehadet ve Kelime-i Tevhid okuyan Avcı, "Oğlumu düşmanlarla yatırdılar. Ben oğlumu biliyorum. Beni öldürdü bu oğlum" diyerek sitem etti.

BAYRAKLARLA BEKLEDİLER

Avcı'nın kente gelişi öncesi annesi Emine Avcı, erkek kardeşleri Nevzat ve Şahin Avcı ile kız kardeşleri Ayşe Tekin, Meryem Öztoprak ve Fadime Avcı'nın da aralarında olduğu yüzlerce yakını ile Kahramanmaraş'taki akrabaları Gaziantep Havaalanı'na akın etti. Saatler önce geldikleri havaalanında Avcı'yı bekleyen yakınları ellerinde Türk bayrakları sallayıp, üzerinde 'Hoşgeldin Hanefi Avcı' yazılı fotoğraflarını taşıdı. Yakınlarının yardımıyla evinden çıkarak havaalanına gelen anne Emine Avcı, Hanefi Avcı'yı 5 yıldır görmediğini ve haksız yere cezaevine konulduğunu düşündüğü oğluna kavuşacağı için çok mutlu olduğunu ifade etti.

DAVUL-ZURNALI KARŞILAMA

Akşam saatlerinde uçaktan inen Avcı, havaalanı yolcu çıkışında kendisini bekleyenler tarafından coşkuyla karşılandı. Davul zurna eşliğinde kendisini karşılayan kalabalığı selamlayan Hanefi Avcı, annesi Emine ve kardeşlerine sarılarak hasret giderdi. Bu sırada Avcı'nın bazı yakınlarının baygınlık geçirdiği görüldü, kendisine dokunmak isteyenler arasında kısa süreli izdiham yaşandı.

"ÇOK ŞÜKÜR DÖNÜP GELDİK"

Havaalanı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Hanefi Avcı, coşkulu karşılama karşısında mahcup olduğunu ifade ederek, "Bu kadar büyük bir karşılama olacağını düşünmüyordum. Çok şaşırdım ve mahcup oldum, buraya gelen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Cezaevinden çıkıp yeniden ailesine kavuştuğu için mutlu olduğunu ifade eden Avcı, gelecekten umutlu olduğunu ifade ederek şöyle konuştu:

"Bu devlet hizmeti zaman zaman bir şeyler yapar ödül alırsınız, terfi edersiniz, zaman zaman madalya verirler, bazen de 'gel cezaevinde yat' derler. Ama ikisi de hizmettir. Ülkeye faydalı olmuşsam ne ala. Ben şahsen faydalı olduğum kanaatindeyim. Biz iyi niyetle hareket ettik, iyi niyetle bir şeyler yapmaya çalıştık. Bazen böyle olur, kaderdir. Bu ülke için nice insanlar şehit olmuştur, yaralananlar da vardır ama cezaevinde yatmakta vardır. Çok şükür tekrar döndük geldik ailemize, akrabalarımıza kavuştuk. Bundan dolayı mutluyum. Bir takım sıkıntılar çekeceğiz ama sonucun iyi olacağı kanaatindeyim. İnşallah iyi olacak. Geleceğe ilişkin henüz plan yapmadım, cezaevinden yeni çıktık önümüzü görelim, sonrası için Allah kerimdir."

ANNE AVCI'DAN SİTEM DOLU SÖZLER

Anne Emine Avcı ise Allah'a binlerce kez şükür ettiğini belirtti. Kelime-i Şehadet ve Kelime-i Tevhid okuyan Avcı, "5 sene oldu, oğlum hapis yatıyor. Hiçbir suçu yok. Emniyet müdürüydü. Diyarbakır'da 8 sene emniyet müdürlüğü yaptı. Oğlumu düşmanlarla yatırdılar. Ben oğlumu biliyorum. Beni öldürdü bu oğlum" diye konuştu.

Kardeşi Şahin Avcı ise ailesiyle çok zor günler geçirdiklerini, Anayasa Mahkemesinin kararından dolayı mutlu olduklarını söyledi.

UZUN ARAÇ KONVOYU

Avcı, açıklamasının ardından havaalanından çıkarken onlarca yakını tarafından sarılarak kutlandı. Kendisine gösterilen ilgiden dolayı mutul olan ve 'Adalet avcısı görev başına' sloganları atılan Avcı'nın bazı yakınlarının elini öptüğü, bazılarının ise cep telefonlarıyla birlikte fotoğraf çektirdiği görüldü. Avcı, havaalanından kendisini karşılamaya gelen yakınlarının oluşturduğu uzun araç konvoyu ile annesi Emine Avcı'nın Deniz Mahallesi'ndeki evine hareket etti. Yolculuk sırasında konvoyda bulunan araç sürücülerinin korna çaldığı, üzerine Hanefi Avcı'nın fotoğraflarının yapıştırdığı bazı araçlarda da 'Hoşgeldin Hanefi Avcı' yazıldığı görüldü.

Kaynak: DHA

23 Haziran 2014 Pazartesi 21:51

Silivri Cezaevi, Gaziantep, Şahin Avcı, Hanefi Avcı, Politika, Güncel