Gaziantep Sanatçıları Sergisi'

Sanko Sanat Galerisi’nde, 32 sanatçının eserlerinin yer aldığı ‘Gaziantep Sanatçıları Sergisi’ adlı karma sergi açıldı.

Sanko Sanat Galerisi'nde, 32 sanatçının eserlerinin yer aldığı 'Gaziantep Sanatçıları Sergisi' adlı karma sergi açıldı.

Yağlıboya ve suluboya 39 resim ve 2 heykelin bulunduğu serginin açılışı, Sanko Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Sınav, Vali Yardımcısı Bayezit Bestami Alkan, Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın, İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Mehmet Aykanat, Sanko Park AVM Müdürü Niyazi Büyükaksu ve sanatseverlerin katılımıyla yapıldı.

Atatürk'ün "Sanatsız kalan milletin hayat damarlarından birisi kopmuştur" sözleriyle sanatın ve sanatçının önemine işaret eden Gaziantep Vali Yardımcısı Alkan, 'Gaziantep Sanatçıları Sergisi'nde eserleri bulunan sanatçıları tebrik ederek, "Ellerinize sağlık" dedi.

Böyle geniş katılımlı bir sergiyi açmaktan mutlu olduğunu söyleyen Kaymakam Aydın, sanayide ve ticarette marka şehir olan Gaziantep'in, bu tarz etkinliklerle kültür ve sanat seviyesinin yükselmesini çok önemsediğini belirtti.

Aydın, "Sanat ve sanatçının olması, yaşam kalitemizi çok daha yukarıya çıkaran değerlerdir. Sanatçılarımıza sahip çıkalım. Bu sergide eserleri yer alan ressamlarımızı ve serginin açılmasına emek veren herkesi yürekten kutluyorum" diye konuştu.

Sanatçılar adına bir konuşma yapan Akten Köylüoğlu ise Gaziantep'te sanatsal faaliyetlerin ve sanat mekanlarının nereden nereye geldiğini anılarıyla anlatarak, "Bu yola ilk çıkanlardan birisiyim. Gaziantepli olarak bugünkü gelinen seviyen mutluluk duyuyorum. Hepinizin ellerine sağlık" sözlerine yer verdi.

Davetliler, konuşmaların ardından açılışı gerçekleştiren sergiyi gezdi. Sergide, sanatçılar Aslı Özen, Atiye Güner, Ayhan Özer, Aynur Akın, Ayşegül Bakkaloğlu, Ayten Dingil, Azmi Atilla, Celal Alagöz, Ceren Yıldırım Özbarutçu, Doğanay Yalın, Elif Şener, Emine Şahbaz, Gelengül Alkan, Hüseyin Erdoğan, Hüseyin Yıldırım, İbrahim Yıldız, Kerim Kılıç, Meltem Elmacıoğlu, Merve Ölçer, Mizyal Karabiber, Muhammed Aliyev, Mustafa Bencan, Nuray Coşkun, Nurten Kale, Öner Çağlar, Özer Çağlar, Özlem Coşkun, Özlem Tanyeri, Remziye Oğan, Sema Fadıloğlu, Şener Benlier ve Tuncay Çiçek'in eserleri yer alıyor.

Sanko Park Alışveriş Merkezi 3'üncü katta bulunan Sanko Sanat Galerisi'nde açılan karma sergi, 6 Haziran tarihine kadar her gün 10.00-22.00 saatleri arasında gezilebilecek. - GAZİANTEP

Kaynak: İHA

24 Mayıs 2014 Cumartesi 13:03

Bayezit Bestami Alkan, Mehmet Aydın, Gaziantep, Sanko, Yerel