Gaziantep'te Kültür Sanat

Gaziantep'te, 'Azizname', 'Yatak Odası Diyalogları' ve 'İntiharın Genel Provası' adlı oyunlar tiyatroseverlerin beğenisine sunulacak.

Gaziantep'te, "Azizname", "Yatak Odası Diyalogları" ve "İntiharın Genel Provası" adlı oyunlar tiyatroseverlerin beğenisine sunulacak.
Aziz Nesin'in yazdığı, Yücel Erten'in yönettiği "Azizname" adlı oyunda, Emre Altuğ, Bülent Çolak, Zühtü Erkan, Pınar Gülkapan, Hande Kaptan, Berk Sezenler, Burak Şentürk ve Fatih Topçuoğlu rol alıyor.
Nesin'in sade vatandaş öyküleri, bürokrasi, askerlik ve köy öykülerinden derlenen oyunda, Nesin'in dikbaşlılığına, hüznüne de dikkat çekiliyor.
Oyun, 12 Ocak Cuma saat 20.00'de Gaziantep Üniversitesi Atatürk Kültür Sahnesi'nde izlenebilecek.
Radyocu Nihat Sırdar "Bütün Kazlar Toplandık" adlı tek kişilik gösteriyi, tiyatroseverin beğenisine sunacak.
Gündemdeki olayları ve Türk halkının davranışlarını "ti'ye alan" oyun, 14 Ocak Pazar saat 20.30'da Atatürk Kültür Sahnesi'nde sergilenecek.
"Shirley"
Oyuncu Sumru Yavrucuk, tek kişilik oyunu "Shirley"i Gaziantepli tiyatroseverler için sergileyecek.
Willy Russell'ın "Shirley Valentine" adlı oyunundan "Shirley" ismiyle Türkçeye uyarlanan oyun, potansiyelini mutfağa hapsetmiş bir kadının kendini keşfediş ve hayatının iplerini yeniden ele alışının hayranlık uyandıran öyküsünü anlatıyor.
Oyun, 15 Ocak Pazartesi saat 20.00'de Atatürk Kültür Sahnesi'nde izlenebilecek.
"Yatak Odası Diyalogları"
Birol Güven'in yazdığı, Galip Erdal'ın yönettiği "Yatak Odası Diyalogları" adlı oyun, tiyatroseverlerle buluşacak.
İlişkilerdeki komik halleri, gizli kafa içi sesleri akıcı, keyifli ve komik, biraz da yol gösterici bir oyunla gözler önüne seren oyunda, Levent Ülgen, Goncagül Sunar, Eylem Öden ve Hasan Erdem rol alıyor.
Oyun, 16 Ocak Salı saat 20.00'de Atatürk Kültür Sahnesi'nde izlenebilecek.
"İntiharın Genel Provası"
Tiyatroadam tarafından oyunlaştırılan "İntiharın Genel Provası" seyirciyle buluşacak.
Duşan Kovaçeviç'in kaleme aldığı, Emrah Eren'in Türkçeye çevirip yönettiği oyunda, Erdem Akakçe, Fatih Koyunoğlu, Kadir Çermik Selen Öztürk rol alıyor.
Başarısız bir mimarın başından geçen olayların anlatıldığı oyunun konusu şöyle:
"Tuna Köprüsü'ne intihar etmek için çıkan bir mimar, atlamadan önce son kez sevgilisine telefon eder. Sevgilisi onu atlamaması için ikna etmeye çalışırken bir balıkçı gelir ve nehre atlamaması için yalvarır. Olaya bir de nehirden geçen geminin kaptanı dahil olunca, işler karışık, acınacak derecede komik ve bir o kadar da garip bir hal almaya başlar."
Oyun, 17 Ocak Çarşamba saat 20.00'de Atatürk Kültür Sahnesi'nde sahnelenecek.

Kaynak: AA

11 Ocak 2018 Perşembe 12:19

Emre Altuğ, Yücel Erten, Aziz Nesin, Mustafa Kemal Atatürk, Kültür Sanat