Bekar olduğunu sanan 22 kişi, haberleri olmadan evlendirildiklerini öğrenince şoke oldu

Gaziantep merkezli, İstanbul, Hatay, Malatya, Ankara ve Mardin'de yapılan operasyonlar kapsamında, yabancı uyruklu kişileri Türk vatandaşlığına geçirebilmek için 22 kişiyi kendi bilgilerinin dışında evlendirdikleri belirlenen 12 kişi gözaltına alındı. Bekar olduğunu sanırken evli olduğunu öğrenen kişiler hayatlarının şokunu yaşadı.

Gaziantep'te 22 kişiyi haberleri olmadan yabancı uyrukluların Türk vatandaşı olabilmeleri için evlendirdikleri belirlenen 12 kişi gözaltına alındı.

KENDİ BİLGİLERİ DIŞINDA EVLENDİRİLDİLER

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yapılan çalışmalar sonucunda, 22 Türk vatandaşının kendi bilgileri dışında yabancı uyruklu şahıslarla evlendirildiği tespit edildi. Eski tarihlerde yurt dışında evlilik yapmış gibi gösterildiği ve bu evliliklerinin nüfus müdürlüklerince onaylanması sağlanarak Türk vatandaşlığının alınmaya çalışıldığını belirleyen ekipler, şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.

NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ PERSONELLERİ VE ESKİ İLÇE NÜFUS MÜDÜRÜ DE GÖZALTINDA

Gaziantep merkezli İstanbul, Hatay, Malatya, Ankara ve Mardin'de eş zamanlı operasyon yapıldı. Adreslerde yapılan aramalarda dijital materyallere el konulurken, ilçe eski nüfus müdürü ve 3'ü nüfus personeli olmak üzere 12 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler ifadeleri alınmak üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürülürken, soruşturma kapsamında 2 kişinin de yakalanması için çalışma başlatıldığı bildirildi.

Bekar olduğunu sanan 22 kişi, haberleri olmadan evlendirildiklerini öğrenince şoke oldu - Son Dakika

Kaynak: İHA

15 Ocak 2020 Çarşamba 12:42

Gaziantep, 3. Sayfa, Son Dakika
YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika Haberleri