Gaziantep'te Sinek ve Haşereyle Mücadele Çalışmaları

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, sinek ve haşere mücadelesi kapsamında ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, sinek ve haşere mücadelesi kapsamında ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor.
Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından 84 ekiple yürütülen çalışmalarda, merkez ve ilçelerde ilaçlamalar yapılıyor.
Sıcakların artmasıyla özellikle yeşil alan ve parklarda çoğalan, havada uçan üvez, yakağan ve sivrisineklere yönelik ilaçlama çalışmaları yoğun şekilde devam ediyor. Bu kapsamda her mahalle haftada 2 kere ilaçlanıyor. İlaçlamalar rüzgarsız havalarda gece ve gündüz yapılıyor.
Mahalle muhtarlarının bilgisi dahilinde gerçekleştirilen ilaçlamaların yapıldığı araçlar, takip sistemiyle merkezden kontrol ediliyor.
Öte yandan Büyükşehir Belediyesi tarafından 9 ilçede 43 araç-makine ve 95 personel ile halk sağlığını korumak için karasinek ve fare mücadelesine de devam ediliyor.
Çalışma kapsamında durgun sular, foseptikler, gübrelikler, rögarlar, inşaat alanları, dere yatakları, çöp konteynırları, çöp toplama istasyonları, harabe evler gibi sineklerin üreme ve konaklama noktaları, her 15 günde bir ilaçlanıyor.
İlaçlamayla ilgili şikayeti olan vatandaşlar, "153" hattını ve "329 00 05" numaralı telefonu arayarak yardım isteyebilirler.

Kaynak: AA

04 Temmuz 2017 Salı 10:51

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Politika, Güncel