Gaziantep'te 'TÜRK Mutfağının Evreleri' Söyleşisi Yapıldı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep mutfağı tanıtım çalışmaları kapsamında 'Türk Mutfağının Evreleri' söyleşisi düzenledi.

Kültür ve Sosyal İşler Başkanlığı Mutfak Sanatları Şube Müdürlüğü, Türkiye'nin yemek kültürüne katkı sunan gazeteci, yazar, belgesel yapımcısı ve araştırmacılarını Büyükşehir Belediyesi Mehmet Reşit Göğüş Mutfak Sanatları Eğitim Merkezi (MUSEM) kursiyerleri ve ilgili okulların öğrencileriyle buluşturmaya devam ediyor.

Bu çerçevede, Gaziantep mutfağının tanıtımı ve yemek kültürünün gelecek nesillere aktarılması için düzenlenen "Türk Mutfağının Evreleri" konulu söyleşi, Servi Erdemoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okulu'nda yemek yazarı Dr. Nevin Halıcı tarafından yapıldı.

Kent merkezindeki bir çok okuldan öğrencilerin katıldığı etkinlikte Halıcı, katılımcılara bilgi ve deneyimlerini anlattı.
Öte yandan tanıtım çalışmaları kapsamından MUSEM'de düzenlenen ikinci söyleşide de "Türk Mutfağının Evreleri ve Mutfak Kültürü" konulu sunum yapıldı.

Sunumun ardından kursiyerlerin eğitmenleriyle atölyede hazırladığı sütlaç zerde ve yeşil fasulye içinde kabak dolması tadımı hazırlanarak, değerlendirme sunumları gerçekleştirildi. Etkinliklerin ardından Halıcı'ya hediye takdim edildi

Kaynak: Bültenler

18 Mart 2015 Çarşamba 12:07

Mehmet Reşit, Türkiye, Güncel