Geçici Aday Listeleri Seçim Kurullarında

Kastamonu'da, 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde yarışacak siyasi partiler, geçici aday listelerini seçim kurullarına teslim etti.

Kastamonu'da, 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde yarışacak siyasi partiler, geçici aday listelerini seçim kurullarına teslim etti.

Kentte, bazı siyasi partilerin il ve ilçe seçim kurullarına sunduğu geçici aday listelerindeki belediye başkan adaylarının isimleri şöyle:

Adalet ve Kalkınma Partisi
Kastamonu: Tahsin Babaş
Abana: Yunus Akgül
Ağlı: Muharrem Dinç
Araç: Güngör Çetin
Azdavay: Osman Nuri Civelek
Bozkurt: Muammer Yanık
Cide: Nejdet Demir
Çatalzeytin: Musa İhsan Uğuz
Daday: Hasan Aydemir
Devrekani: Engin Altıkulaç
Doğanyurt: Ahmet Kaya
Hanönü: Serkan Uçar
İhsangazi: Zühtü Danacı
İnebolu: Mustafa Huner Özay
Küre: Kemal Bakır
Pınarbaşı: Şenol Yaşar
Seydiler: Oğuz Yılmaz
Şenpazar: Cem Çınar
Taşköprü: Hüseyin Arslan
Tosya: Kazım Şahin
Cumhuriyet Halk Partisi
Kastamonu: Mustafa Öztürk (Millet İttifakı)
Abana: Erfain Tekin (Millet İttifakı)
Araç: Satılmış Sarıkaya (Millet İttifakı)
Azdavay: Mehmet Emin Tuncay
(Millet İttifakı)


Bozkurt: Güvenç Demirezen (Millet İttifakı)

Cide: Mehmet Eşref Mutlu
(Millet İttifakı)


Çatalzeytin: Mahir Muhlis Acar (Millet İttifakı)

Daday: Hasan Fehmi Taş (Millet İttifakı)

Hanönü: Yılmaz Karakoç
(Millet İttifakı)


İnebolu: Faruk Öz

Küre: Emrullah Sezer

Seydiler: Halit Cesur
(Millet İttifakı)


Taşköprü: Ahmet Kesim
Milliyetçi Hareket Partisi
Kastamonu: Rahmi Galip Vidinlioğlu
Abana: Erhan Özgür
Ağlı: Şahin Çolak
Araç: Fikri Yazan
Azdavay: Akif Özdemir
Bozkurt: Abdullah Bozkurt Ekeş
Cide: Ahmet Çakmak
Çatalzeytin: Ahmet Demir
Daday: Mehmet Kılıç
Devrekani: Mümtaz Aliustaoğlu
Doğanyurt: Hakkı Çolak
Hanönü: Hasan Basri Yücel
İhsangazi: Hayati Sağlık
İnebolu: Engin Uzuner
Küre: Serkan Sevinç
Pınarbaşı: Aslan Altuntaş
Seydiler: Mehmet Erdoğan
Şenpazar: Mustafa Eğilmez
Taşköprü: Abdullah Çatal
Tosya: Volkan Kavaklıgil
İYİ Parti
Ağlı: Mesut Mangaloğlu (Millet İttifakı)
Devrekani: Ayhan Kırık (Millet İttifakı)
İnebolu: Oğuzhan Canoğlu

Küre: Kamil Aydınlı

Pınarbaşı: Bayram Sarımeşe
(Millet İttifakı)
Şenpazar: Ayhan Işık
(Millet İttifakı)
Taşköprü: Satılmış Şen

Tosya: Mustafa Güvenç (Millet İttifakı)
Saadet Partisi
Kastamonu: Kadir Yalçın

Abana: Çağla Yüksel

Ağlı: Engin Demirci

Araç: Esra Acar

Azdavay: İlyas Ak

Bozkurt: Mustafa Çukurkol

Cide: Hasan Soyubelli

Çatalzeytin: Akif Yalçın

Daday: Murat Tansever

Devrekani: Şükrü Göksu

Doğanyurt: Ömer Yalçın

Hanönü: Nihat Yazıcıoğlu

İhsangazi: Hasan Bakar

İnebolu: Nizam Kuvvet

Küre: İsmail Taşkan

Pınarbaşı: Ayhan Gündoğdu

Seydiler: Hasip Yazıcıoğlu

Şenpazar: Ramazan Öteleş

Taşköprü: Tayyip Köse

Tosya: İsmail Akmanoğlu

Kaynak: AA

19 Şubat 2019 Salı 22:07

Tahsin Babaş, Kastamonu, Güncel