Genç Çiftçilere Arı Kovanı Dağıtıldı - Muş

Muş'un Korkut ilçesinde Tarım ve Orman İl Müdürlüğünce yürütülen 'Kırsal Kesimdeki Genç Çiftçilere Sosyal Statü' Projesi kapsamında arı kovanı dağıtımı yapıldı.

Muş'un Korkut ilçesinde Tarım ve Orman İl Müdürlüğünce yürütülen "Kırsal Kesimdeki Genç Çiftçilere Sosyal Statü" Projesi kapsamında arı kovanı dağıtımı yapıldı.
Korkut ilçesinde bağlı Bahçelievler Mahallesi'nde düzenlenen arı kovanı dağıtım töreninde konuşan Kaymakam Mahmut Fazıl Yıldız, devletin bu tür destekleri vermesiyle ekonominin, çiftçilerin ve ülke tarımının gelişeceğini söyledi.
Yıldız, gençlere iş imkanının sağlanması açısından da önemli olan projenin destek alan çiftçilere hayırlı olmasını diledi.
Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Aydın ise bu yıl 298 çiftçiye Genç Çiftçi Projesi kapsamında destekleme yapılacağını belirterek, bunlardan 35'inin Korkut ilçesinde ikamet ettiğini söyledi.
İlçede ilk etapta 7 çiftçiye 30 biner lira hibe verdiklerini ve 40 arı kovanı dağıttıklarını belirten Aydın, kentin arıcılık alanında önemli bir yere sahip olduğunu aktardı.
Törene Korkut Belediye Başkanı Haşim Arık, Muş İli Arıcılar Yetiştirme Birliği Başkanı Fırat Pekbay ile vatandaşlar katıldı.
Genç Çiftçilere Arı Kovanı Dağıtıldı - Muş

Kaynak: AA

03 Eylül 2018 Pazartesi 18:08

Korkut, Muş, Genç, Ekonomi