'Genç Star' Müzik Yarışmasının Elemeleri Yapıldı

Jüri 'Genç Star' Finalistlerini Seçmekte Zorlandı

Osmangazi Belediyesi tarafından düzenlenen Liseler arası "Genç Star" Müzik Yarışması'nın elemeleri, AVP Eğitim Araçları salonunda gerçekleştirildi. Finale kalabilmek için mücadele eden gençlerin sergilediği performanslar karşısında jüri seçim yapmakta zorlandı.

Liseler Arası "Genç Star' Müzik Yarışması elemelerine katılan gençler, sergiledikleri performanslarla profesyonellere taş çıkarttı. Gençlere müzik alanındaki yeteneklerini sergileyip, seslerini duyurma fırsatı tanıyan Genç Star Yarışması elemelerine bu yıl 27 okul, 48 şarkı ile katıldı. Ahmet Vefik Paşa Tiyatrosu Eğitim Araçları Salonu'nda gerçekleştirilen elemelere katılan gençler, gerek seslendirdikleri eserlerle, gerekse kullandıkları enstrümanlarla jüriyi ve salondakileri kendilerine hayran bıraktı.

Bu yıl, ünlü sanatçı Özgün'ün de jüri üyeleri arasında yer alacağı müzik yarışmasına, okullarında oluşturdukları müzik grupları ile katılan "Genç Star" adayları, Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği ve Pop müzik dallarında seslendirdikleri eserlerle yarıştı. Osmangazi Belediyesi tarafından 7. düzenlenen Genç Star müzik yarışmasında erkek solist, bayan solist, orkestra, düzenleme ve beste kategorilerinde toplam 15 ödül dağıtılacak. 20 Aralık Cumartesi akşamı gerçekleştirilecek ve sunuculuğunu ünlü tiyatro ve sinema sanatçısı Toprak Sergen'in yapacağı final gecesinde, bu yıl ilk kez Türk Müziğine Katkı Ödülü de verilecek.

Genç Star müzik yarışmasının seçici kurulunda yer alan jüri üyelerinden Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müdürü Prof. Dr. İsmail Göğüş, Yrd. Doç. Dr. Ersen Varlı, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası Sanatçısı Mert Kocaili ve TSM sanatçısı Çetin Körükçü, gençlerin elemelerde sergiledikleri performanslar karşısında finale kalacak gençleri belirlemekte zorlandıklarını söyledi.

Jüri üyelerinden İsmail Göğüş, "Öncelikle böyle bir etkinliği düzenleyen Osmangazi Belediyesine çok teşekkür ediyorum. Çocuklar oldukça iyi çalışmışlar. Hepsi gözlerinde, böyle bir yarışmaya katılmanın verdiği heyecanı görebiliyorsunuz. İstiyoruz ki daha fazla katılım olsun. Gençler, dünyanın en güzel işi olan müzikle uğraşsınlar" dedi. Jüride yer alan TSM sanatçısı Çetin körükçü de, "Herhangi bir sınav için değil, hobi olarak bu işin yapan ve çok üstün performans sergileyen gençleri görünce çok mutlu oldum. Ben okul yöneticilerinden ve ailelerden, çocuklara çok daha fazla imkan tanımalarını, onları teşvik etmelerini istiyorum. Belediye başkanımız nezdinde, bu işe emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Kaynak: Bültenler

13 Aralık 2014 Cumartesi 10:43

Osmangazi Belediyesi, Star, Güncel