Genç Yeteneklerden Dev Konser!

2009 yılında ÇEV öncülüğünde başlayan, 'Harika Yetenekler' olarak da bilinen 'Forte 24 Genç Yetenek' projesi ilk günkü heyecanı ile devam ediyor.

Kültür ve sanat alanında çok değerli isimlerin desteği ile hayata geçirilen proje, sanatın farklı alanlarındaki yetenekli öğrencileri, 2017 Gala Konseri ile desteklemeyi sürdürüyor.

13 Şubat Pazartesi akşamı "Forte 24 Genç Yetenek" Projesi yararına, Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi (PSM) ev sahipliğinde, dünyaca ünlü keman sanatçısı Prof. Cihat Aşkın'ın sanat yönetmenliğinde gerçekleştirilecek konser, ünlü şef İbrahim Yazıcı'nın yönetimindeki senfoni orkestrası eşliğinde gerçekleşecek.

Genç yetenekler bu çok özel gecede sahneyi Halit Ergençve Zuhal Olcay ile paylaşacaklar.
Haldun Dormen'in Kutup Yıldızları adına onur konuğu olarak ev sahipliği yaptığı gecede, Nebil Özgentürk tarafından geceye özel hazırlanan kısa film gösteriminin yanı sıra fotoğraf sanatçısı Ebru Ceylan'ın objektifinden yansıttığı"Kutup Yıldızı" fotoğrafları da sergilenecek.

Konser; Forte24 projesini en başından beri destekleyen ve aramızdan ayrılan değerli "Kutup Yıldızları"ndanYaşar Kemal, Prof. Halil İnalcık, Prof. Oktay Sinanoğlu, Şakir Eczacıbaşı, Burhan Doğançay, Müşfik Kenter, Behruz Çinici, Alaeddin Asna ve Tarık Akan anısına düzenleniyor.

13 Şubat 2017 tarihinde gerçekleşecek olan konserin biletleri bugün itibarı ile satışta. Biletler : ÇEV, Biletix ve Zorlu PSM gişelerinden temin edilebilir.

Forte 24 Genç Yetenek Projesi – 2017 Gala Konseri

Prof. Cihat Aşkın, Sanat Danışmanı

İbrahim Yazıcı, Şef

Berfin Aksu (Keman), Emre Engin (Keman), Sesim Bezdüz (Keman), Elvin Hoca Ganiyev (Keman), Elfida Su Turan (Keman), Salihcan Gevrek (Piyano), Iraz Yıldız (Piyano), Bulut Gülen (Trombon), Merve Kocabeyler (Arp), Utar Dündar Artun (Piyano-Perküsyon-Kompozisyon), Onur Abacı (Kontrenor) Forte 24 Projesi ile Eğitimi Devam Eden ve Mezun Olan Gençler

Kaynak: Bültenler

13 Ocak 2017 Cuma 15:25

İbrahim Yazıcı, Zorlu Center, Şef, Güncel, Son Dakika

Son Dakika

Son Dakika Haberleri