Gençler, Buluşmak İçin Eğlence Mekanlarını Değil Kütüphaneyi Tercih Edin'

Sakarya İl Halk Kütüphanesi Müdür Yardımcısı Selçuk Yüksel, gençlerin buluşmak için eğlenme mekanlarına değil kütüphaneye gitmelerini önerdi.

Sakarya İl Halk Kütüphanesi Müdür Yardımcısı Selçuk Yüksel, gençlerin buluşmak için eğlenme mekanlarına değil kütüphaneye gitmelerini önerdi.
Adapazarı Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü, Kütüphane Haftası dolayısı ile Adapazarı Belediyesi Bilgievi’nde bir etkinlik düzenledi. Etkinliğe, İl Halk Kütüphanesi Müdürü Reşat Özçayır, Müdür Yardımcısı Selçuk Yüksel ve Adapazarı Belediyesi Kütüphane Müdürü Tarkan Demirbaş ile Bilgievi öğrenci ve öğretmenleri katıldı. Öğrencilere kitap okuma ve önemi hakkında bilgi veren İl Halk Kütüphanesi Müdür Yardımcısı Selçuk Yüksel, Bilgievi öğrencilerine her hafta 2-3 kitap okunmaları tavsiyesinde bulundu.
Yüksel, konuşmasında yeni neslin buluşmak için eğlence mekanlarını tercih ettiğini dile getirdi. Gençlere eğlence mekanları ya da caddede değil kütüphanede buluşma çağrısında bulunun Yüksel, şunları kaydetti: “Burada bir iki kitaba göz attıktan sonra gideceğiniz yere gidin. Ne yazık ki, ülkemizde kütüphanelere gereken önem verilmemektedir. Günümüzün en yalnız en buruk mekanlarıdır kütüphaneler. Bizlere ödünç kitap veren kütüphaneleri sık sık ziyaret etmeli ve her şeyden önemlisi haftada en az birkaç kitap okumalıyız.”
Etkinlik sonunda en çok kitap okuyan öğrenciler Sudenaz Temelli, Berra Bahira Kibar ve Rümeysa Ayay’a hediye verildi.

Kaynak: CİHAN

03 Nisan 2016 Pazar 15:44

Tarkan, Kütüphane Haftası, Adapazarı, Sakarya, Yerel