Gençlerbirliği'nin Maçlarını Kırıkkale'de Oynaması Için Kampanya Başlatıldı

Gençlerbirliği'nin maçlarını Kırıkkale'de oynaması için kampanya başlatıldıErhan GÖĞEM/KIRIKKALE, (DHA)- ANKARA 19 Mayıs Stadı'nın önümüzdeki günlerde yıkılacak olması nedeniyle Süper Lig'de mücadele veren ve stat arayışında olduğu belirtilen Gençlerbirliği'nin maçlarını Eskişehir...

Gençlerbirliği'nin maçlarını Kırıkkale'de oynaması için kampanya başlatıldı
Erhan GÖĞEM/KIRIKKALE, (DHA)- ANKARA 19 Mayıs Stadı'nın önümüzdeki günlerde yıkılacak olması nedeniyle Süper Lig'de mücadele veren ve stat arayışında olduğu belirtilen Gençlerbirliği'nin maçlarını Eskişehir yerine Kırıkkale'de oynaması için kampanya başlatıldı. Bu amaçla Gençlerbirliği Taraftarlar Derneği Başkanı Murat Kahramaner, Türkiye Gençlik Teşkilatı Genel Başkanı Hakan Polat, 71'li Kırıkkalespor Taraftar Derneği Başkanı Erdal Aydın ile birlikte futbol severlerin katılımı ile Kırıkkale Hüseyin Kahya Parkı önünde toplantı yapıldı. Türkiye Gençlik Teşkilatı Genel Başkanı Hakan Polat yaptığı açıklamada, "Ankara'da 19 Mayıs Stadı'nın yıkılmasından sonra Gençlerbirliği'nin maçlarını oynayabileceği stat için Eskişehir'den talep geldi. Biz de Eskişehir'in uzak olması nedeniyel 50 kilometre mesafede bulunan Kırıkkale bize daha yakın. Gençlerbirliği'nin maçlarını Kırıkkale'de oynamasını istiyor ve arzuluyoruz. Kırıkkale Ankara'dır, Ankara da Kırıkkale'dir. Kırıkkale olarak buna 7'den 70'e destek veriyoruz" dedi.
Kırıkkale Esnaf Odaları Birliği Başkanı Süleyman Köstekli ise yaptığı konuşmada, Kırıkkale'de futbola büyük bir ilgi olduğunu belirtti. Köstekli, "Kırıkkale takımının BAL Ligi'ne düşmesiyle birlikte Ankara nın güzide takımı Gençlerbirliği'ne sahip çıkmaya hazırız. Spor bacasız bir fabrikadır. Gençlerbirliği Kulübü, maçlarını Kırıkkale'de yaparsa, bizim için büyük bir şereftir. Gençlerbirliği Kırıkkale'ye büyük bir fayda sağlayacaktır. Bizler de Gençlerbirliği'ni elimizden geldiği kadar desteklemeye hazırız" diye konuştu.
Gençlerbirliği Taraftarlar Derneği Başkanı Murat Kahramaner ise Kırıkkale'yi tercih etmekten yana olduklarını belirtirken, "Ankara'nın Süper Lig temsilcisi Gençlerbirliği'nin maçlarını Eskişehir veya başka bir ilde oynaması biz taraftarlar içi zor olur. Ankara'nın arka bahçesi olan Kırıkkale'de takımız maçlarını oynaması halinde gidiş-gelişlerimiz daha kolay olur. Bunun için biz taraftarlar Kırıkkale'yi tercih edilmesinden yanayız. Bu konuda karar takımımızın, yönetim kurulunun" diye konuştu.
71'li Kırıkkalespor Taraftarlar Derneği Başkanı Erdal Aydın da tüm taraftarlar olarak Gençlerbirliği'ni desteklemeye hazır olduklarını söyledi.
FOTOĞRAFLI

Kaynak: DHA

21 Haziran 2017 Çarşamba 19:09

19 Mayıs, Eskişehir, Gençlerbirliği Spor Kulübü, Politika, Güncel