Genco Erkal, Nazım Hikmet'in Doğum Gününü 'İnsanlarım'la Kutluyor

Genco Erkal, Nazım Hikmet'in doğum gününü, gençlerin mekanında onlarla birlikte kutluyor ve o gün, Nazım Hikmet için sahneye çıkıyor!

Usta oyuncu Genco Erkal, Nazım Hikmet'in doğum gününü, gençlerin mekanında onlarla birlikte kutluyor ve o gün, Nazım Hikmet için sahneye çıkıyor! Konservatuvar mezunu üç arkadaşın kurduğu D22 Tiyatro'da, "İnsanlarım"ı sahneleyecek olan Erkal, 15 Ocak 2014, Çarşamba akşamı saat 20:30'da Hamursuz Fırını'nda, tiyatro severleri selamlıyor!

Genco Erkal kurgusunda; "Memleketimden İnsan Manzaraları", "Kuvayı Milliye Destanı", "Şeyh Bedreddin Destanı", "Taranta-Babu'ya Mektuplar"dan bölümlere yer verdiği oyunda, ozanın Bursa Cezaevinde kaldığı dönemde yazılan şiirler ile mektuplara değiniyor. Tiyatronun usta simlerinden Erkal; oyunu aracılığıyla, özellikle günümüz gençlerinin Nazım Hikmet gibi büyük bir dünya şairini tanıması için bulunmaz bir fırsat oluşturuyor.

Dostlar Tiyatrosu tarafından sahneye konan, Genco Erkal'ın tek kişilik oyunu "İnsanlarım"; umutsuzluğun kol gezdiği bir dönemde, tüm ütopyaların yıkılıp, çöktüğü bir karanlık çağda, en zorlu koşullarda bile "gelecek güzel günlere olan inancını" yitirmeyen bir büyük ozanın soluğunu duyuruyor.

New York, Paris, Kopenhag, Stockholm, Moskova, Selanik, Sydney, Melbourne, Berlin, Bielefeld, Arnhem, Amsterdam, Hamburg, Anvers, Frankfurt, Duisburg, Viyana, Stuttgart, Innsbruck, Giessen, Zürich, Basel, Augsburg, Nürnberg, Münih, Toronto, Utrecht ve Türkiye'de 100'ü aşkın yerleşim merkezinde, 500'e yakın sahnelenen "İnsanlarım", bu kez Hamursuz Fırını'nda!

Kaynak: Bültenler

14 Ocak 2014 Salı 11:53

Taranta Babu, Genco Erkal, Kültür Sanat