(Geniş Haber) 3. Havalimanında İşçi Eylemine Jandarma Müdahalesi

Haber-Kamera: Gökhan ÇELİK - Güven USTA - İstanbul DHA3. Havalimanı inşaatında çalışma koşullarını protesto eden işçiler, iş bırakma eylemi yaptı.

Haber-Kamera: Gökhan ÇELİK - Güven USTA - İstanbul DHA
3. Havalimanı inşaatında çalışma koşullarını protesto eden işçiler,  iş bırakma eylemi yaptı. Yüzlerce işçi, yönetim binası önünde toplandı. Sloganlar atan işçiler, çalışma koşullarının düzeltilmesini talep etti. Eylem yapan işçilere jandarma biber gazı ile müdahale ederek dağıttı. 
Jandarma MÜDAHALE ETTİ
3. Havalimanı inşaatında çalışan sabah saatlerinde iş bırakarak yüzlerce işçi yönetim binası önünde toplandı. Bu sırada olay yerine çok sayıda jandarma ekipleri sevk edildi. Kısa bir süre sonra işçiler ile jandarma arasında gerginlik yaşandı. Jandarma, işçilere tazyikli su ve biber gazı ile müdahale etti. Müdahaleden kaçmaya çalışan bazı işçiler düşerek yaralandı bazıları da gazdan etkilendi. Yaralılar olay yerine gelen ambulanslarla revire kaldırıldı. Öğle saatlerine işçilerin kaldığı Akpınar kampına çok sayıda çevik kuvvet ve TOMA sevk edildi. 
EYLEMLERİNE SON VERDİLER
Bir süre sonra işçiler, İstanbul Yeni Havalimanı işletmecisi İGA'nın İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kadri Samsunlu  ile görüştü. Samsunlu'yla görüşen işçilerin gerekli tedbirlerin alınacağının belirtilmesi üzerine eylemlerine son verdikleri öğrenildi.
Görüntü dökümü
--------------------
EK GÖRÜNTÜLER
-İşçilerin yönetim binası önünde beklemeleri
-Olay yerindeki jandarma ve polis ekiplerinin beklemeleri
-Yaralanan işçinin araçla revire gönderilmesi
Olay yerinden aktüel görüntüler
GEÇİLEN GÖRÜNTÜ
--------
-Eylemden işçilerin paylaştığı görüntüler
-Müdahaleden görüntüler

Kaynak: DHA

14 Eylül 2018 Cuma 17:22

İstanbul, Jandarma, İşçi, Güncel