Gercüş'te Park Yapım Çalışmaları Başladı

Sunduğu proje ile DİKA'dan destek almaya hak kazanan Gercüş Belediyesi, DİKA ile sözleşme imzalamasının ardından park yapım çalışmalarına başladı.

Gercüş Belediye Başkanı Esat Üner, parkı iki ay gibi kısa bir sürede bitirmeyi hedeflediklerini söyledi.
DİKA'nın (Dicle Kalkınma Ajansı) 2013 yılı Turizm, Kent ve Sanayi Altyapısı Mali Destek Programına sunduğu "Gercüş Yaşam Parkı" projesi ile ajanstan destek almaya hak kazanan Gercüş Belediyesi, DİKA ile sözleşme imzalamasının ardından park yapım çalışmalarına başladı. İlçeye 2 bin 113 metrekarelik iki ayrı parçadan oluşan bir park yapılacağını söyleyen Gercüş Belediye Başkanı Esat Üner, "Parkımızın temelini çalışma sezonu bitmeden atmayı hedefliyorduk. Şimdi hem ilçemize verdiğimiz sözü yerine getirmenin hem de bu projeyi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz" şeklinde konuştu.
Parkın ihale aşamasının sona erdiğini ve ihaleyi kazanan firmanın işbaşı yaptığını sözlerine ekleyen Üner, "Kasım ayının ilk günü başlayan bu çalışmaların iki ay gibi kısa bir sürede bitirilmesini hedefliyoruz. Çalışmaların bir an önce bitirilip yapılacak parkın kullanıma sunulması için tüm olanaklarımızı seferber edeceğiz. Parkın bitimi ile ilçemiz 2014 yılına yeni 2 parkla girecektir. Yapılacak parkta çocuk oyun alanları, spor alanları ve ailece vakit geçirilebilecek yeşil alanlar olacaktır. Parkımız tam şehrin göbeğinde bulunmaktadır. Her ne kadar iki ayrı parçadan oluşsa da biz projeyi bir bütün olarak ele alıyoruz. Parkın bir kısmında büyükçe bir çocuk oyun alanı, diğer kısmında ise kondisyon aletleri konularak spor alanına dönüştürülecek. Geri kalan tüm alanlar ise yeşillendirilecektir" dedi.

Kaynak: Temsilci

04 Kasım 2013 Pazartesi 14:18

Dicle Kalkınma Ajansı, Gercüş, Güncel