'Gercüş Yaşam Parkı' Nın Yapımına Başlandı

Gercüş Belediye Başkanı Esat Üner: 'Yaşam Parkı çalışmalarının iki ay gibi kısa bir sürede bitirilmesini hedefliyoruz'dedi.

Gercüş Belediye Başkanı Esat Üner, "Yaşam Parkı çalışmalarının iki ay gibi kısa bir sürede bitirilmesini hedefliyoruz" dedi.

Dicle Kalkınma Ajansı'nın (DİKA) 2013 yılı Turizm, Kent ve Sanayi Altyapısı Mali Destek Programına sunduğu "Gercüş Yaşam Parkı" projesi ile destek almaya hak kazanan Gercüş Belediyesi, park yapım çalışmalarına başladı.

Belediye Başkanı Üner,  ilçeye 2 bin 113 metrekarelik iki ayrı parçadan oluşan bir park yapılacağını belirterek, parkın ihale aşamasının sona erdiğini ve ihaleyi kazanan firmanın işbaşı yaptığını belirterek şunları söyledi:

"Yaşam Parkı çalışmalarının iki ay gibi kısa bir sürede bitirilmesini hedefliyoruz. Parkın bitimi ile ilçemiz 2014 yılına yeni 2 parkla girecektir. Yapılacak parkta çocuk oyun alanları, spor alanları ve ailece vakit geçirilebilecek yeşil alanlar olacaktır. Her ne kadar iki ayrı parçadan oluşsa da biz projeyi bir bütün olarak ele alıyoruz. Parkın bir kısmında büyükçe bir çocuk oyun alanı diğer kısmında ise kondisyon aletleri konularak spor alanına dönüştürülecek. Geri kalan tüm alanlar ise yeşillendirilecektir." - Batman

Kaynak: AA

04 Kasım 2013 Pazartesi 17:52

Dicle Kalkınma Ajansı, Esat Üner, Gercüş, Yerel