Geri Dönüşüm Kağıdı Yüklü Tır Devrildi: 3 Yaralı (Özel)

Ankara’da, virajı alamayan geri dönüşüm kağıdı yüklü bir TIR'ın devrilmesi sonucu meydana gelen kazada biri ağır 3 kişi yaralandı.

Ankara’da, virajı alamayan geri dönüşüm kağıdı yüklü bir TIR'ın devrilmesi sonucu meydana gelen kazada biri ağır 3 kişi yaralandı.
Kaza, dün akşam saat 18.30 sıralarında Pursaklar Ülker kavşağında meydana geldi. İddiaya göre Suat Demirci kontrolündeki kağıt yüklü yüklü 06 ET 7159 plakalı TIR, merkez istikametine döndüğü sırada virajı alamayıp yan yattı. Kazada, sürücü Suat Demirci ağır yaralanırken yan koltukta bulunan Hayrullah Atılgan ve Sinan Erdoğmuş ise çeşitli yerlerinden hafif şekilde yaralandı.
İhbar üzerine kaza yerine 112 acil servis ve polis ekibi sevk edildi. TIR'ın ön camından çıkartılan yaralılara ilk müdahale olay yerinde sağlık ekipleri tarafından yapıldı. Daha sonra ambulanslara alınan yaralılar, en yakın hastanelere sevk edildi. TIR’ın arkasında bulunan geri dönüşüm kağıtlarının brandayla sarılı olması yükün yola dağılmasını engellerken, şoför bölümünde bulunan eşyalar ise etrafa yayıldı. Polis ekipleri yeni bir kaza olma ihtimaline karşı seyir halindeki trafikte kontrollü geçiş sağladı.
Devrilen TIR, bir süre sonra olay yerine gelen vinçler yardımıyla düzeltildi. Daha sonra yaklaşık 19 tonluk geri dönüşüm kâğıdı, forklift iş makinaları yardımıyla başka kamyonlara taşındı.
Polis konuyla ilgili inceleme başlattı.

Kaynak: CİHAN

03 Ocak 2015 Cumartesi 06:41

Suat Demirci, Pursaklar, Dönüşüm, Politika, Güncel