Gerilim Filmi Olan 'Hayat Avcısı' Vizyona Giriyor

Sinemaseverler bu hafta 6 yeni film ile buluşuyor.

Sinemaseverler bu hafta 6 yeni film ile buluşuyor. Komedi, macera, dram, fantastik türlerinden seçkilerin gösterime girdiği haftanın öne çıkan filmi Bart Layton'ın yönettiği "Hayat Avcısı". Gerçek hayatın içinden gelen, ilgi çekici bir gerilim olan film, gerçek suç konulu belgesel ile özgün, kara film arasındaki ince çizgi üstünde gidip gelen, benzersiz bir sinema deneyimi sunuyor.

YEDİ PSİKOPAT

Marty, "Yedi Psikopat" isimli kitabını bitirmek isteyen bir yazardır. Billy, Marty için her şeyi yapabilecek bir arkadaştır. Billy ve Hans'ın çaldığı köpeğin sahibi, psikopat bir katil olan Charlie ise, ne yapacağı tahmin edilemeyen saldırgan bir adamdır. Marty, kitabını bitirebilmek için olaylardan gerekli ilhamı alacaktır. Fakat kariyeri için gerekli ilhamı alıp, hayatta kalabilecek midir? Martin McDonagh'ın yönettiği ve Colin Farrell, Sam Rockwell, Woody Harrelson ile Christopher Walken'ın oynadığı "Yedi Psikopat" komedi, suç türünde.

YOLDA

New York'lu genç bir yazar olan Sal Paradise, babasının ölümünün ardından, büyüleyici ve eski sabıkalı Dean Moriarty ile tanışır. Dean, özgür ruhlu ve baştan çıkarıcı Marylou ile evlidir. Sal ve Dean kısa sürede arkadaş olurlar. Sınırları belli bir hayata mahküm olmamak amacıyla tüm bağlarını koparan iki kafadar, yanlarına Marylou'yu da alarak yola çıkarlar. Üç genç insan yolda dünyayı keşfedeceklerdir. Walter Salles'ın yönetmen koltuğuna oturduğu "Yolda" da Sam Riley, Kristen Stewart, Garrett Hedlund ile Amy Adams rol alıyor.

HAYAT AVCISI

Hikaye, 13 yaşındaki Teksaslı Nicholas'ın hiçbir iz bırakmadan kaybolmasıyla başlıyor. Kaybolmasından üç buçuk yıl sonra, memleketinden binlerce kilometre uzakta, İspanya'da bulunuyor. Kimliği belirsiz kişilerce kaçırıldığını, iddia ediyor. Ailesi büyük mutluluk duyuyor fakat Nicholas Teksas'a dönünce işler daha da tuhaflaşıyor. Bart Layton'un yönettiği filmin kadrosunda Adam O'Brian, Frederic Bourdin, Carey Gibson ile Anna Ruben yer alıyor. Gerçek hayatın içinden gelen, ilgi çekici bir gerilim olan "Hayat Avcısı", gerçek suç konulu belgesel ile özgün, gizem dolu, kara film arasındaki ince çizgi üstünde gidip gelen, benzersiz bir sinema deneyimi sunuyor.

DEV AVCISI JACK

Genç bir çiftçinin farkında olmadan dünyamız ve korkunç dev ırkının dünyası arasında açtığı kapı, eski bir savaşın tekrar alevlenmesine neden olur.

Asırlar sonra tekrar yeryüzüne çıkan devler, bir zamanlar kaybettikleri toprakları geri kazanmak isterler. Jack adlı genç adam devleri durdurmak için hayatının savaşına girişmek zorunda kalır. Bryan Singer'ın yönettiği ve Nicholas Hoult, Ewan McGregor, Stanley Tucci ile Bill Nighy'nin oynadığı "Dev Avcısı Jack" macera, dram, fantastik yapımları sevenleri için.

SABİT KANCA

Kısa sürede fenomen olan, herkesin konuştuğu ve repliklerini ezbere bildiği Sabit Kanca'nın maceraları beyazperdede. Hayat, Sabit Kanca için çok farklı şeyler ifade ediyor. Haksızlığı bilgisiyle dövüyor, 100 bilim adamı kadar bilgili fakat mahalle kültürüyle yoğrulmuş beyninde hala çocukça çözümler peşinde. Her soruna basit bir çözümü, ağır bir lafı var. Alper Mestçi'nin yönettiği ve İsmail Baki Tuncer, Volkan Kantoğlu, Rabia Yıldırım, Orhan Aydın ile Levent Aykul'un oynadığı "Sabit Kanca", komedi türünde.

MAHMUT İLE MERYEM

"Mahmut ile Meryem", hükümdar Ziyad Han'ın Müslüman oğlu Mahmut ve Hristiyan Keşiş kızı Meryem'in imkansız aşkını ele alıyor. Çaldıran Savaşı'nın yakıcı etkileriyle karşılaşan Mahmut, hayatın gerçeğiyle yüzleşiyor. Film, insan, neyi, kimi severse sevsin, bu sevginin aslında gerçek varlığa yöneldiğini ve sevginin insanı benlikten kurtaracak tek yol olduğunu gösteriyor. Mehmet Ada Öztekin'in yönettiği ve Aras Bulut İynemli, Eva Dedova, Fahreddin Manafov ile Melahat Abbasova'nın oynadığı "Mahmut ile Meryem", bir dönem filmi.

Kaynak: CHA

21 Mart 2013 Perşembe 16:34

Woody Harrelson, Sam Rockwell, Sabit Kanca, Kültür Sanat