Bekçilik sınavını kazanamayan adam, bekçi kıyafeti ve silahla yakalandı

Adana'da bekçilik hayali kuran ancak girdiği sınavı kazanamayan bir kişi, bekçi kıyafeti, kelepçe ve belinde taktığı silahla gezerken polis tarafından yakalandı.

Edinilen bilgiye göre olay, Adana'nın Çukurova ilçesine bağlı Kabasakal Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, Çukurova İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme Araştırma ekipleri devriye görevi yaparken bir akaryakıt istasyonuna uğradı. Polis, burada otomobil içinde bulunan biri bekçi kıyafetli iki kişiden şüphelendi.

"BEN SİCİL BİLMEM"

Araştırma ekipleri, bekçiler gece görev aldığı için şahsın sahte bekçi olabileceğini düşünerek olay yerine Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Gasp Büro Amirliği ekiplerini çağırdı. Olay yerine gelen ekipler üzerinde bekçi kıyafeti olan Baran Y. ile Onur A.'nın yanına geldi. Polis Baran Y.'ye "nerede görev yapıyorsun" diye sordu. Baran Y. polise Rüzgarlı Tepe'de görev yaptığını söyledi. Polis bunun üzerine şahsa sicilini sorunca Baran Y., "Sicil ne ağabey ben sicil bilmem" diye yanıt verince polis, bekçi kimliğini istedi. Ancak Baran Y. onu da gösteremeyince polis iki şahsı otomobilden indirip arama yaptı.

ÜZERİNDEN KELEPÇE VE RUHSATSIZ SİLAH ÇIKTI

Yapılan aramada Baran Y.'nin üzeriden ruhsatsız silah ve kelepçe çıktı. Onur A.'nın üzerinden ise kuru sıkı tabanca çıktı. Polis iki şahsı da gözaltına alıp emniyete götürdü. Bekçi kıyafetli Baran Y.'nin ifadesinde daha önce bekçilik sınavına girdiğini en büyük hayalinin bekçi olmak olduğunu ancak sınavı kazanamadığını, bekçi kıyafetini de o zaman aldığını belirterek, "Bugün de ruhsatsız tabancamı yanıma aldım onu yakalatmamak için bekçi kıyafetimi giydim" dediği öne sürüldü.

"HAYALİM BEKÇİ OLMAKTI"

Şahsa kamu görevini usulsüz olarak üstlenme ve ruhsatsız silah taşımadan işlem yapılırken, zanlının "Hayalim bekçi olmaktı, o yüzden bu kıyafeti giydim" dediği ileri sürüldü.

Baran Y. ifadesi alındıktan sonra "Kamu görevini usulsüz üstlenme ve ruhsatsız silah bulundurma" diğer şahıs da "kuru sıkı tabanca" bulundurmak suçlamasıyla adliyeye sevk edildi. Zanlılar serbest kaldı.

Bekçilik sınavını kazanamayan adam, bekçi kıyafeti ve silahla yakalandı - Son Dakika

Kaynak: İHA

16 Ağustos 2019 Cuma 09:13

Polis, 3. Sayfa
YORUMLAR (34)
 • Eda : Ben de hep doktor olmak istemişimdir beyaz önlüğü giyip hastaneye gideyim öylemi?insan olamadığımız gibi herzaman suçluyu haklı görmekten vazgeçin artık..
  Cevap Yaz 25 0 Yayından Kaldır
 • İsimsiz : Bekçi demek bekleyen koruyan demek.hepsi aynı olamaz tabi asla ama bunlar korumaktan ziyade küçümseyen insanlara tepeden bakan bir rol üstlenmiş.ben polis memuruyum onlarda ki hava ben de yok.e tabi insanlar bunlara ozenir.
  Cevap Yaz 4 2 Yayından Kaldır
 • Neo : Bu bekçilere yeni düzenleme gelsin poliste olmayan hava bunlarda var altı üstü bekçi bunu belirtsinler
  Cevap Yaz 35 10 Yayından Kaldır
 • CEMO : Bekçilik günümüzde boşuna açılmış bir kadro...bir çoğu Sanki bekçi değilde baş komiser... Yarım saat dışarda geziyorlar 1 saat enyakın karakolda oturuyorlar
  Cevap Yaz 21 5 Yayından Kaldır
 • Cemo sananeo : Devletin okadar kurumu var ve o kurumda okadar idareci var yönetimi var onlar lazım demiş açmışlar kadroyu onlar akılsızda bi sen akıllısın dimi boşuna diyorsun İbo'nun dediği gibi ağzı olan konuşuyor...unutma sana başkomserde kimlik sorabilir bekçide kimlik sorabilir
  0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız