Emniyet Uyardı! Çiftlik Bank'tan Sonra Şimdi de Tanker Bank

Çiftlik Bank'ın ardından geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan Tanker Bank dolandırıcılığı sonrası Giresun İl Emniyet Müdürlüğü bir açıklama yaparak vatandaşların bu tür kuruluş ve şahıslara itibar etmemesi için uyardı.

Türkiye gündemine damga vuran Çiftlik Bank dolandırıcılığı sonrası Giresun'da Tanker Bank adı altında hayali tanker alıp satarak yüksek kar vaat eden bir şahsın vatandaşları mağdur etmesi sonrası Giresun İl Emniyet Müdürlüğü harekete geçti. Resmi internet sitesi üzerinden açıklama yapan Emniyet Müdürlüğü 'nitelikli dolandırıcılık' uyarısında bulunarak vatandaşların bu tür kuruluş ve şahıslara itibar etmemesi için uyardı.

155 POLİS İMDAT HATTINA İHBARDA BULUNUN

Yapılan açıklamada, "Yazılı ve görsel medyada 'Tanker Bank' adı altında saadet zinciri oluşturularak üyelerine yüksek meblağda para kazanabilecekleri vaadi ile gerçekleştirilen nitelikli dolandırıcılık haberleri yansımıştır. Vatandaşlarımızın maddi ve manevi kayba uğramaması için gerek internet üzerinde gerekse sosyal hayatta zenginlik vaat eden kuruluş ve şahıslara itibar edilmemesi, bunlara karşı dikkatli olunması, herhangi bir olay ve mağduriyetle karşılaşılması durumunda derhal 155 Polis İmdat hattına ihbarda bulunulması önem arz etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi.

Emniyet Uyardı! Çiftlik Bank'tan Sonra Şimdi de Tanker Bank - Son Dakika

Kaynak: İHA

10 Ocak 2019 Perşembe 07:35

Giresun, 3. Sayfa, Ekonomi, Güncel
YORUMLAR