Gök Sultan Abdülhamid Han' Perde Diyecek

Usta tiyatrocu Üstün İnanç'ın yazıp, yönettiği 'Gök Sultan Abdülhamid Han' oyunu tiyatroseverlerle buluşacak.

Usta tiyatrocu Üstün İnanç'ın yazıp, yönettiği "Gök Sultan Abdülhamid Han" oyunu tiyatroseverlerle buluşacak.
Tiyatro ve roman yazarı, gazeteci, senarist Üstün İnanç'ın yazıp, yönettiği, 34. Osmanlı padişahı II. Abdülhamid'in, tahtan indirildiği 31 Mart Vakası sırasında yaşadıklarını ele alan "Gök Sultan Abdülhamid Han" oyununun galası İstanbul'da gerçekleştirilecek.
II. Abdülhamid'i tiyatro oyuncusu İhsan Ustaoğlu'nun canlandırdığı ve Erguvan Kültür Sanat Merkezi tarafından sahnelenecek oyunun yardımcı yönetmenliğini Caner Bilginer, sanat yönetmenliğini ise İsmail Yağcı üstleniyor.
Oyunun galası, 26 Mart Cumartesi günü saat 19.30 da Fatih Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek.
"Gök Sultan Abdülhamid Han"
Son yüzyılın ve yakın tarihin en çok tartışılan padişahlarından II. Abdülhamid'in tarihi olaylar içindeki tavrının, tercihlerinin konu edildiği oyunda, 31 Mart Vakası konu ediliyor.
Oyunda, İhsan Ustaoğlu, Batıkan Avcı, Caner Bilginer, Erdal Çiçek, Şemistan Kaya, Fulya Bilginer, Tugay Abukan ve Hilal Doyran rol alıyor.
Oyunun müzikleri Levent Çelik, ışık tasarımı Murat Özdemir, efekt tasarımı Kadir Arlı, dekoru Murat Yüksel, Yaşar Topal, Cemil Çelik, Erdeniz Acar ve Şenol Dönmez, aksesuarı Arman Etyemez, kostümleri ise Ahmet Tahir tarafından yapıldı.

Kaynak: AA

24 Mart 2016 Perşembe 13:39

İsmail Yağcı, İstanbul, Caner Bilginer, Kültür Sanat