Gökçek'e Hakaret Davası

Muzaffer Eryılmaz'ın, Bir Gazetede Yer Alan Açıklamasında Melih Gökçek'e 'Alenen Hakaret' Ettiği Gerekçesiyle 2 Yıl 4 Aya Kadar Hapis Cezasına Çarptırılması İstendi.

Eski Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz'ın, bir gazetede yer alan açıklamasında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e "alenen hakaret" ettiği gerekçesiyle 2 yıl 4 aya kadar hapis cezasına çarptırılması istendi.

Ankara 4. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya Eryılmaz'ın avukatı Ceyhan Mumcu ile şikayetçi Gökçek'in avukatı Fatih Atalay katıldı. Avukat Atalay, esas hakkındaki iddiasında, Eryılmaz'ın sözlerinin hakaret kastı taşıdığını savunarak, cezalandırılmasını istedi.

Cumhuriyet Savcısı Mustafa Şahin Tanrıöver ise esas hakkındaki görüşünü açıkladı. Savcı Tanrıöver, Eryılmaz'ın 17 Temmuz 2008'de bir gazetede yer alan açıklamasında kullandığı bazı sözlerle "kamu görevlisine alenen hakaret" suçunun işlendiğini ifade etti. Tanrıöver, Eryılmaz'ın 1 yıl 2 aydan 2 yıl 4 aya kadar hapis cezasına çarptırılmasını istedi.

Savcı Tanrıöver, suçun yasal unsurları oluşmadığı gerekçesiyle Eryılmaz'ın, "iftira" suçlamasından ise beraatını talep etti.

Duruşma, sanık avukatına esas hakkındaki savunmasını hazırlaması için süre verilerek, ertelendi.

- ANKARA

Kaynak: AA

25 Mart 2011 Cuma 13:13

Politika, Güncel