Gönül Gözüyle Gözleriyle Kur'an-ı Kerim Öğreniyorlar

Adana'da Seyhan Müftülüğü'nce açılan kursta görme engelliler gönül gözleriyle Kur'an-ı Kerim öğreniyor.

Seyhan Müftülüğü bünyesinde açılan ve pazar günleri devam eden kursta öğrenciler, ücretsiz servis araçlarıyla evlerinden alınıp, ders bitiminde tekrar evlerine bırakılıyor.
Adana Dini Yüksek İhtisas Eğitim Merkezinde devam eden kursu, Seyhan Müftüsü Hasan Hüseyin Güller ve Çukurova Müftüsü Hüseyin Gün ziyaret etti. Ziyaret esnasında kursiyerleri, görme engellilere yönelik olarak hazırlanan Kur'an-ı Kerim meali, İbadetlerim I-II, Ahlakım, Siyer ve İtikadım Serisi ile Türk Edebiyatından Seçme Hikayeler isimli kitaplar hediye edildi.
Seyhan Müftüsü Hasan Hüseyin Güller, "Gönül gözüyle gören kardeşlerimizin bu sevincine ortak olmak bizim için çok büyük bir mutluluk. Adana'da ve Seyhan'da bir ilki gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Bekir Şen hocamız, geçen yıl görme engellilere yönelik formatör öğreticilik kursuna katılmıştı. Bu bizim için bir fırsat oldu.

Hocamıza görme engellilere yönelik bir kurs açma düşüncemizi ilettiğimizde kendisi buna çok sevindi. Hemen çalışmalara başladık ve kısa süre içerisinde kursu açtık. İlk haftalarda öğrenci sayımız biraz azdı. Sebebini araştırdığımızda öğrenciler kursa gelip gitmekte sıkıntı yaşadıklarını ifade ettiler. Biz de bu sorunu servisle çözmeye çalıştık. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı'na müracaat ederek servis talebinde bulunduk, onlar da kabul ettiler ve öğrencilerimiz için iki adet ücretsiz servis aracı tahsis ettiler.

Öğrencilerimiz kursun açılmasından büyük memnuniyet duyduklarını söylüyor ve dua ediyorlar. 10-11 yaşındaki küçük çocuklarımızdan tutun da 50 yaşına kadar ağabeylerimiz bu kursta eğitim görüyor. Bir kısmı Kur'an-ı Kerim'i okumaya başladı bile. Küçük yaştaki öğrencilerimiz velilerinin refakatinde kursa geliyorlar. Onların duasını almak, yüzlerindeki tebessüme ve her ne kadar göremeseler de gözlerindeki ışığa ve mutluluklarına şahit olmak bizim için her şeyden daha kıymetli." dedi.

Kaynak: CİHAN

28 Mart 2016 Pazartesi 12:41

Hüseyin Güller, Çukurova, Seyhan, Adana, Politika, Güncel