Google'a erişim sorunu yaşayan Türkiye'ye birçok ülkeden siber saldırı yapıldı

Türkiye'de Google'a erişim sorunun yaşanmasının ardından siber saldırı haritasını gösteren Parsecure Map'te Türkiye, en fazla saldırıya uğrayan ülke olarak görüldü. Türkiye'ye en fazla ABD, Hollanda ve Rusya'dan saldırı geldiği kaydedildi.

Dün öğle saatlerinden beri devam eden Google'a erişim sorunun yaşanmasının siber saldırıdan kaynaklandığının açıklanmasının ardından gözler siber saldırı haritasını gösteren Parsecure Map'e çevrildi. Türkiye, Parsecure Map sitesinde en fazla saldırıya uğrayan ülke olarak görüldü.

ABD, Rusya VE HOLLANDA'DAN SALDIRI

Dün saat 18.45 itibariyle Google'a erişim sorunu çözülürken Türkiye, Parsecure Map sitesinde en fazla saldırıya uğrayan ülke olarak görüldü. Türkiye'ye en fazla ABD, Hollanda ve Rusya'dan saldırı geldiği belirtildi. Gün içerisinde Türkiye'ye siber saldırıların devam ettiği sıralarda ABD, Çin, Vietnam, Endonezya ve bazı diğer ülkelerden binlerce saldırı gerçekleşti.

NE OLMUŞTU?

Türk Telekom, Google'a erişim sorunun ardından siber saldırı altında olduklarını belirtmiş ve saldırıların Türk Telekom'un DNS'lerine yönelik yapıldığını açıklamıştı.

Google'a erişim sorunu yaşayan Türkiye'ye birçok ülkeden siber saldırı yapıldı - Son Dakika Ekonomi
Türk Telekom'un internet servisleri çöktü! Türk Telekom'un internet servisleri çöktü!Son dakika: İnternet servisleri çöken Türk Telekom'dan açıklama: Sorun siber saldırı kaynaklı Son dakika: İnternet servisleri çöken Türk Telekom'dan açıklama: Sorun siber saldırı kaynaklıSon Dakika: Türk Telekom'dan internet erişimi açıklaması: Saat 18.45'te problem tamamen sona ermiştir Son Dakika: Türk Telekom'dan internet erişimi açıklaması: Saat 18.45'te problem tamamen sona ermiştir
20 Ocak 2020 Pazartesi 22:05

Türkiye, Google, Teknoloji, Ekonomi, Güncel, Son Dakika

Son Dakika