Google Chrome İçin Başarılı 5 Eklenti

Eğer bir Google Chrome kullanıcısı iseniz, zaten eklentileri kullanıyor olmalısınız ama bu beş başarılı eklenti önerisine bir bakabilirsiniz.

Eğer bir Google Chrome kullanıcısı iseniz, zaten eklentileri kullanıyor olmalısınız ama bu beş başarılı eklenti önerisine bir bakabilirsiniz.
Eğer kullanmıyorsanız da, belki bu eklentiler sizi Chrome kullanmaya özendirebilir. Google'ın internet tarayıcısı özellikle 64-bit versiyona geçtikten sonra performans artışı ve kitlenme/çökme gibi sorunları azaltmakla övünüyor. Ama eklenti mağazası aynı App Store gibi tonla gereksiz eklenti ile dolup taştığı için içlerinden faydalı olanları seçmek zorlaştı. O yüzden size aşağıda gerçekten işinize yarayacak 5 eklenti önerisinde bulunuyoruz.1) AdBlock
Tüm zamanların en popüler eklentilerinden biri olan AdBlock, ziyaret ettiğiniz web sitelerindeki banner reklanmları tamamen ortadan kaldırma şeklinde hizmet ediyor. Bazı sitelerde az reklam var ama bazı siteler bulabildikleri her yeri reklamla doldurdukları için buna bir yerlerde mutlaka ihtiyacınız olacaktır. Eğer Firefox, Safari veya Opera kullanıyorsanız, onlar için de sürümleri mevcut.
Bu Chrome eklentisini indirmek için tıklayınız.2) Chrome To Mobile
Ofisinizde veya evinizde tarayıcı üzerinde açık bıraktığınız sayfaları, yarım bıraktığınız web bazlı işleri, akıllı telefonunuza otomatik olarak taşımak için bu eklentiyi kullanabilirsiniz. Ayrıca eğer akıllı telefonunuzun çekmediği bir yerde iseniz bile, eklenti sayesinde offline şekilde işinize devam edebilirsiniz.
Bu Chrome eklentisini indirmek için tıklayınız.3) Google Mail Checker
Eğer hem Gmail, hem de Chrome kullanıyorsanız, bu eklenti tam size göre. Her seferinde Gmail hesabınıza girmeye gerek kalmadan, tarayıcı penceresinde yeni kaç e-postanız olduğunu size gösteren bu pratik eklenti mutlaka işinize yarayacaktır.
Bu Chrome eklentisini indirmek için tıklayınız.4) Nimbus Screenshot
Mac kullanıcılarının tek komutla kolayca halledebildikleri ekran görüntüsü alma işini, Nimbus Screenshot eklentisi Chrome üzerinde benzer şekilde çözüyor. Yakaladığınız ekran görüntüsünü kesebilir, farklı formatlarda kaydedebilir, e-posta atabilir veya kolayca paylaşabilirsiniz.
Bu Chrome eklentisini indirmek için tıklayınız.5) Search By Image
Tarayıcınıza indireceğiniz bu eklenti, Google'ın imaj arama yeteneğini tam tersine çeviriyor. Google arama penceresine eklenen bir buton ile, ister bir web imajı gösterip, isterseniz de blgisayarınızdan yükleyip benzer imajları veya web bilgilerini aratabiliyorsunuz. Özellikle ne olduğunu bilmediğiniz ürün arama işleri için ideal.
Bu Chrome eklentisini indirmek için tıklayınız.
The post Google Chrome İçin Başarılı 5 Eklenti appeared first on Silikon Vadisi TV.

Kaynak: SilikonVadisi.tv

01 Ekim 2014 Çarşamba 16:59

Google, Chrome, Teknoloji