Google Home Mini Geliyor!

Google'ın 4 Ekim tarihinde düzenleyeceği etkinlikle yalnızca Pixel 2 ve Pixel 2 XL modellerini tanıtmayacağı biliniyor.

Google'ın 4 Ekim tarihinde düzenleyeceği etkinlikle yalnızca Pixel 2 ve Pixel 2 XL modellerini tanıtmayacağı biliniyor. Çünkü firmanın bu tarihte farklı planları var ve bunlardan birinin de Google Home Mini olduğu ortaya çıktı.
Google Home Mini nedir?
Google Home Mini adından da anlaşılabileceği üzere şu sıralarda oldukça popüler olmaya başlayan ve South Park dizisinin bile bir bölümünü tamamen kendisine ayırdığı Google Home adlı akıllı hoparlörün yeni sürümü.
Fakat 49 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacağı ve Google Home'dan daha ufak ve kompakt bir model olacağını da belirtmemiz gerekiyor. Şimdilik cihaz hakkında elimize ulaşan bilgiler ise oldukça kısıtlı.
Örneğin Google Home'da olduğu gibi dahili bir bataryaya sahip olmayacağını ve kullanmak için sürekli olarak prize takılı şekilde bırakmanız gerektiğini söylememiz mümkün. Ayrıca boyutlarının ufalması nedeniyle de Google Home'dan daha kalitesiz bir hoparlör olacağı düşünülüyor. Son olarak da cihazın üzerinde yer alan dört noktanın da, cihaz ile iletişime geçtiğinizi anlayabilmenize yarayacağı tahmin ediliyor.
Şimdilik Google Assistant ile birlikte gelecek olan Google Home Mini hakkında söyleyebileceklerimizin tamamı bunlardan ibaret olsa da, 4 Ekim tarihinde Google'ın etkinliğinde cihazın tüm detaylarının ortaya çıkacağını da hatırlatalım.

Kaynak: Shiftdelete

20 Eylül 2017 Çarşamba 07:10

4 Ekim, Google, Teknoloji