Goran Bregovic Ankaralılar'la Buluşacak

Balkan müzisyen,10 Eylül'de ODTÜ Vişnelik Tesisleri'nde konser verecek.

Balkan besteci ve şarkı sözü yazarlarından biri olan ve Wedding and Funeral Band ile beraber konserler veren Goran Bregovic,10 Eylül'de ODTÜ Vişnelik Tesisleri'nde Ankaralılar ile buluşacak.

Daha önce Türkiye'de İzmir, İstanbul, Kocaeli, Bursa, Ankara ve Diyarbakır illerinde de konserler veren Bregovic'in eserlerinden bazıları Sezen Aksu, Oya-Bora ve Candan Erçetin gibi Türk müzisyenler tarafından Türkçe sözlerle seslendirildi. Goran Bregovic'in, geniş repertuvarından seçtiği şarkıların hepsi Balkan kültürünün derin izlerini taşımaktadır.

Film müziğine ilk olarak 1978'de Mica Milosevic'in Nije Nego filmiyle başlayan Bregovic'in en renkli ortaklığı yönetmen Emir Kusturica ile gerçekleşti. 1989'da Çingeneler Zamanı, 1993'te Arizona Dream, 1995'de Cannes Film Festival'ini kazanan Underground ve 1998'de Crna Macka gibi Emir Kusturica filmlerinin müziklerini yaparak Kusturica ve Bregovic çok başarılı bir ikili haline geldi. Sanatçı ayrıca 2008'de Can Dündar'ın yazıp yönettiği Mustafa filminin müziklerini de yaptı.

10 Eylül'de ODTÜ Vişnelik Tesisleri'nde gerçekleşecek olan konserin bilet fiyatları ise tam 66.00 TL, öğrenci 46.00 TL olacak. - İSTANBUL

Kaynak: İHA

14 Ağustos 2014 Perşembe 10:37

Sezen Aksu, Bursa, Emir Kusturica, Goran Bregovic, Politika, Güncel