Goran Bregovic, İstanbul'a Geliyor!

Goran Bregoviç, kendisini zirveye taşıyan efsanevi rock grubu Bijelo Dugme ile Türkiye'de ilk defa bir araya gelerek müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşatacak.

Bregovic ve Bijelo Dugme, Emir Kusturica filmlerinin unutulmaz müziklerini ve yeni repertuvarlarını birlikte seslendirecek.

İstanbul sahnesi için özel olarak hazırlanan Bregovic, daha önceki performanslarından çok daha farklı bir deneyim yaşatarak, süprizleri ile kendine bir kez daha hayran bırakacak. Bregovic'e sahnede Bijilo Dugme'nin efsane solistleri Mladen Vojicic (Tifa) ve Alen Islamovic de eşlik edecek.

16 yaşındayken konservatuardaki klasik keman eğitimini bırakan Goran Bregovic, ilk grubu Jutro (Sabah) ile "Kad bi' bio bijelo dugme" (Beyaz Bir Düğme Olsaydım) single' ını çıkarttıktan sonra grubun adını da Bijelo Dugme olarak değiştirdi. 1974'te ilk albümünü çıkaran grup, kısa süre içinde Yugoslavya'nın Beatles'ı olarak tanındı. 1989 yılında dağılan grup, 2005'te Tifa, Islamovic ve Bregovic ile yeniden bir araya geldi. Türkiye'de geniş hayran kitlesine sahipolan ve Emir Kusturica'nın Çingeneler Zamanı, Arizona Rüyası, Underground, Kara Kedi Ak Kedi gibi efsane filmlerinin hafızalardan silinmeyen müziklerine imza atan Bregovic'in şarkıları Sezen Aksu, Oya- Bora ve Candan Erçetin gibi Türkiye'de sevilen ünlü isimler tarafından da Türkçe sözlerle seslendirildi.

Goran Bregovic ve Bijelo Dugme'nin 25 Şubat'taki süprizlerle dolu muhteşem sahne şovu için yerinizi şimdiden ayırtın. Biletler 3 Kasım itibari ile Biletix' te…

Kaynak: Bültenler

03 Kasım 2016 Perşembe 12:02

Emir Kusturica, Goran Bregovic, İstanbul, Türkiye, Güncel