Görevlendirme Yapılan Belediyeler

Görevlendirme yapılan Nusaybin Belediyesinin kültür etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen Dursun Ali Erzincalı'nın şiir dinletisi duygu dolu anlara sahne oldu.

Görevlendirme yapılan Nusaybin Belediyesinin kültür etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen Dursun Ali Erzincalı'nın şiir dinletisi duygu dolu anlara sahne oldu.
Mitanni Kültür Merkezi'nde gerçekleşen programda konuşan Kütüphane Müdürü ve Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdür Vekili Nurettin Şimşek, Nusaybin'in çok çetin bir imtihanla karşı karşıya kaldığını belirtti.
O günlerin geride kaldığını aktaran Şimşek, şöyle konuştu:
"Biz buna şükrediyoruz. İnşallah bundan sonra kaymakamlığımız ve belediyemiz bünyesinde devletimizin himayelerinde güzel bir kent inşa ediliyor. İnşallah daha güzel günler yakındır. Yeter ki biz buna inanalım, bu mutluluk ve heyecan içerisinde olalım. Ümidimizi kaybetmezsek daha güzel günlere daha aydınlık bir geleceğe beraber yürüyebiliriz."
Konuşmalardan sonra sahne alan Dursun Ali Erzincalı, '40 yaşındasın, Bedir ve 30 Kurşun' adlı şiirlerini okudu. Şiirleri dinleyen bazı vatandaşların duygulandığı görüldü. 15 Temmuz Şehitlerini anlatan sinevizyon gösterimiyle sona erdi.
Program sonunda Nusaybin Vergi Dairesi Müdürü ve Destek Hizmetleri Müdür Vekili Yener Yıldırım, ünlü sanatçı ve şair Erzincalı'ya teşekkür ederek çiçek verdi.
Programa, Nusaybin Müftüsü İrfan Açık, TÜGVA İl Başkanı Mesut Çetin, Nusaybin Kütüphane Müdürü Nurettin Şimşek, Belediye Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Kemal Aslan, Malmüdürü Özgür Turan ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: AA

22 Kasım 2017 Çarşamba 18:10

Nusaybin, Politika, Güncel