Görevlendirme Yapılan Belediyelerden Aşure İkramı

DİYARBAKIR/MARDİN/ İçişleri Bakanlığınca kanun hükmünde kararname (KHK) kapsamında görevlendirme yapılan Diyarbakır'ın Sur, Şırnak'ın Cizre Belediyesi ile Mardin Büyükşehir Belediyesi, muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure dağıttı.

DİYARBAKIR/MARDİN/ İçişleri Bakanlığınca kanun hükmünde kararname (KHK) kapsamında görevlendirme yapılan Diyarbakır'ın Sur, Şırnak'ın Cizre Belediyesi ile Mardin Büyükşehir Belediyesi, muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure dağıttı.

Mardin Büyükşehir Belediyesinin, merkez Artuklu ilçesindeki Edip Yüksel Camisi'nde cuma namazı çıkışı aşure dağıtımına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Vali Mustafa Yaman, cuma çıkışı vantandaşların muharrem ayını kutlayarak aşure ikramında bulundu.

Yaman, "Belediye olarak her zaman için vatandaşlarımızın yanındayız. Böyle mübarek bir gün ve ayda kendilerini yalnız bırakmadık ve belediye olarak aşure dağıtımında bulunduk. Bu hizmetlerimiz devam edecek. Tüm İslam aleminin muharrem ayını kutlar ve hayırlara vesile olmasını dilerim." dedi.

Diyarbakır

Diyarbakır merkez Sur Belediyesi, muharrem ayı dolayısıyla Ulu Cami önünde kurulan stantta, cuma namazı sonrası vatandaşlara aşure ikramında bulundu.

Etkinlikte Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkanı Cumali Atilla ve Sur Belediye Başkan Vekili Kaymakam Bilal Özkan vatandaşlara aşure dağıttı.

Özkan, vatandaşların yüksek katılımlarından dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Muharrem ayının inanç dünyaları bakımından önemli bir iklim olduğunu belirten Özkan, "Mübarek cuma gününde ve mübarek Ulu Cami önünde 10 bin vatandaşımızla aşure etkinliğimizi paylaştık." diye konuştu.

Kendilerini yalnız bırakmayan Diyarbakır halkına teşekkür eden Özkan, bundan sonra da bu tür etkinliklerin süreceğini belirtti.

Şırnak

Şırnak'ın Cizre Belediyesi de muharrem ayı dolayısıyla üç camide 10 bin kişiye aşure dağıttı.

Belediye zabıta ekiplerince, cuma namazı çıkışında tarihi Ulu Cami, Nuh Nebi Cami ve Huzur Camisi'nde vatandaşlara aşure ikram edildi.

Etkinliğe, Cizre Belediye Başkan Vekili Kaymakam Faik Arıcan'ın da katıldı.

Vatandaşlar aşure ikramı için görevlilere teşekkür etti.

Cizre İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Amirliği ekiplerince de cuma namazı çıkışında 700 kişiye aşure dağıtıldı.

Kaynak: AA

29 Eylül 2017 Cuma 15:32

Mardin Büyükşehir Belediyesi, Şırnak, Cizre, Politika, Güncel