Görme Engelli Çocuklar Parfüm Tasarladı

Görme engelli çocukların hayal gücüyle tasarladıkları ’Parıltı’ isimli oda parfümü basına tanıtıldı.

Görme engelli çocukların hayal gücüyle tasarladıkları 'Parıltı' isimli oda parfümü basına tanıtıldı.
Parıltı Görmeyen Çocuklara Destek Derneği, Aromaterapi uzmanı Aslı Yazıcıoğlu desteğiyle görme engelli çocuklarla birlikte tasarladıkları 'Parıltı' isimli oda parfümü düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı. Yapılan açıklamada; kokunun ilham verici ve şifalandırıcı gücünden yola çıkılarak 7-17 yaş arası çocukların tasarladığı parfüm; portakal, turunçgil, tarçın, gül, yasemin, misk, adaçayı gibi kokulardan uyarlayarak oluşturulduğu bildirildi.
Oda parfümü tanıtımında ünlü modacı Özlem Süer ve Ayşe Arman da gerçekleştirdikleri söyleşi ile çocuklara destek oldular. Görme engelli parıltı çocuklarının tasarladıkları oda parfümünü çok beğenen Özlem Süer ve Ayşe Arman çocuklar ile yakından ilgilendi.
Ayşe Arman; Parıltı Görmeyen Çocuklara Destek Derneği Başkanı Hale Bacakoğlu, başkan yardımcısı Neşe Gönül, derneğin gurur kaynaklarından Duygu Kayaman ve Parıltı Derneği çocuklarıyla keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Parıltı çocuklarının oda kokularını oluşturma süreçlerini, kokuları seçerken neler hissettiklerini, nasıl bir koku oluşturdukları üzerine Parıltı çocuklarına sorular yöneltti.
Parıltı çocuklarından Çağrı; "Kokular bana anılarımı hatırlatıyor. Hiç görmediğim bir nesneyi veya bir kişiyi kokusundan tanıyabiliyorum. Bu proje beni çok heyecanlandırdı çünkü hissettiklerimizi bu parfümle herkese biraz olsun anlatabileceğiz.' dedi.
Çocuklardan Zehra ise "Görmesem de kokular, zihnimde o şeylerle ilgili canlandırma yapmama yardımcı oluyor. Koku bizim için önemli, umarım herkes bizim kadar beğenir" şeklinde konuştu. - İSTANBUL

Kaynak: İHA

22 Şubat 2017 Çarşamba 15:56

Özlem Süer, Aslı Yazıcıoğlu, Ayşe Arman, Ekonomi