Görüntülü) - Bakan Çavuşoğlu: Rabbimin de Milletinde Hesabı Var

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya'da katıldığı partisinin aday tanıtım töreninde, 'Bu ülkede bu memlekette egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğunu göstereceğiz.

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya'da katıldığı partisinin aday tanıtım töreninde, "Bu ülkede bu memlekette egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğunu göstereceğiz. Varsın birileri senaryolar yazsınlar, varsın birileri kendine göre hesaplar yapsınlar, Rabbimin de bir hesabı var bu milletin de göreceği bir hesap var" dedi. Antalya'da partisinin Konyaaltı Belediye Başkan adayı Remzi Sadi'nin, tanıtım törenine katılan AB Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AB sürecinin Türkiye için önemli olduğunu söyledi. REFORMLAR BİZİ Avrupa'YA YAKLAŞTIRDI Uygulanan politikalar sayesinde Türkiye'nin ileri medeniyetler seviyesine bir adım daha yaklaştığını söyleyen Bakan Çavuşoğlu, "Ortak değerleri savunuyoruz. O standart ve değerlere ulaşmak için gece gündüz çalışıyoruz. Reformlar yapıyoruz. Her reform bizi Avrupa'ya bir adım daha yaklaştırdı. İster 'AB'den uzaklaşıyor' desinler ister başka suçlamaya girsinler uyguladığımız politikalar ve reformlar Türkiye'yi ileri medeniyetler seviyesine bir adım daha götürmüştür" dedi. İKİ İŞİ BAŞARACAĞIZ Bakan Çavuşoğlu, bakanlık çalışmalarından arta kalan zamanda aynı zamanda seçim bölgesi Antalya'da 30 Mart seçimlerine yönelik çalışmalarına katılmaya çalıştığını belirterek, "30 Mart'ta iki işi başaracağız. Adaylarımızı kazandıracağız ve Antalya'nın hak ettiği hizmetleri Antalya'mıza getireceğiz" dedi. AB Bakanı Çavuşoğlu, bunun yanı sıra 30 Mart seçimlerinin başka bir anlamı daha olduğunu söyledi. Bakan Mevlüt Çavuşoğlu konuşmasında şunları söyledi: "Bu ülkede bu memlekette egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğunu göstereceğiz. Varsın birileri senaryolar yazsınlar, varsın birileri kendine göre hesaplar yapsınlar, Rabbimin de bir hesabı var bu milletin de göreceği bir hesap var." 17 Aralık ve sonrasında yaşanan sürecin nihai hedefinin Ak Parti'ye ve millete cumhurbaşkanını seçtirmemek ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın önünü kesmek olduğunu savunan Bakan Çavuşoğlu, "Egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğunu göstereceğiz ve bu ülkede son sözü milletin söylediğini göstereceğiz. 30 Mart bu bakımdan da önemlidir. Bizim ayağımıza çelme takmaya çalışanlar ülkeyi tökezletiyorlar" diye konuştu. CHP'Lİ BAŞKANLAR BİRBİRLERİYLE KAVGALI

Büyükşehir Belediye Başkan adayı Türel, yerel seçimlerde partisinin 19 ilçede çok güçlü bir kadroya yola çıktığını söyledi. Ak Parti'nin hizmetin adresi olduğunu kaydeden Türel, "Biz Antalya'ya en iyi hizmet için yollardayız. Makam mevki hesabımız hiç olmadı. Antalya'ya bıraktığımız yerden, 'Nerede kalmıştık' diyerek hizmetlerimize devam etmek için adayız" dedi. Muhalefetin haksız itham, iftiralarına sürekli maruz kaldıklarını, buna da alıştıklarını kaydeden Türel şunları söyledi: "CHP'nin kendi içindeki belediye başkanlarının kavga etmesinden Antalya'yı ihmal etmesine ne demeli? Olan Antalya'ya ve Konyaaltı'na oluyor." Bu kavganın en somut göstergesinin hali hazırda dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili'nde yaşandığını kaydeden Türel, "Kimse kendi beceriksizliğini Ak Parti'ye suç atarak örtmeye çalışmasın" dedi. Belediyeciliğin ufuk ve vizyon sorunu olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Türel, şunları söyledi: "Antalya 5 senede 15 sene kaybetti. Şimdi o kaybı telafi etme zamanıdır. Geçmişte yaptıklarımız gelecekte yaptıklarımız referansıdır. Festivallere bir yılda 50 milyon Lira harcayan Antalya Belediyesi isteseydi o paraya 1 yılda 10 köprülü kavşak yapardı."

'AYAKKABI KUTUSUNA TAKILIP KALMAYIN'

Ak Parti adayı Türel, 30 Mart'ın bir yerel seçimden ibaret olduğunu ne iktidarın ne de muhalefetin bu seçimlerle yer değiştireceğini belirterek, "Yalan dolan ayakkabı kutularının arkasına kimse takılıp Antalya'ya yazık etmesin. Onların hesabı verildi veriliyor. Ak Parti olarak hiçbir şeyden çekindiğimiz söz konusu değil, alnımız ak. Antalya'ya ne yapacağını söylemekten aciz olanlar ayakkabı kutusunun arkasına takılıp gidiyor" dedi. TÜRKİYE'NİN HAYALLERİNİ ÇALMAK İSTİYORLAR

Ak Parti Milletvekili Sadık Badak, küresel lobilerinin yeni oyunlar peşinde Türkiye'nin hayallerinin çalmak isteğini savunarak, "İstikrarını, gelişmesini, ortadan kaldırmak istiyorlar. Küresel lobilerin oyunlarını el birliğiyle bozacağız. Şimdi Türkiye'nin geleceğine sahip çıkma zamanı" diye konuştu. KONUK MİLLETVEKİLİ Ak Parti'nin aday tanıtım toplantısına Almanya'dan katılan Almanya Aşağı Saksonya'nın Türk Milletvekili Mustafa Erkan, "Avrupa'nın size ihtiyacı var. Arkadaşlarımıza son gününe kadar destek verin" dedi.

'ERDOĞAN PABUÇ BIRAKMAZ'

Ak Parti İl Başkanı Mustafa Köse ise Türkiye'nin çok büyük oyunun bir merkezine alındığını hedefin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye'nin itibarı olduğunu savundu. Köse, "Bizim Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, Kasımpaşalıdır. Öyle kuru gürültüye pabuç bırakmaz. Kusura bakmasın kimse ne biz onu yediririz ne de bu millet onu yedirir" dedi. İl Başkanı Köse, yolsuzluk iddialarının da iftiradan ibaret olduğunu savundu.

'YÜZDE YÜZ GÜLEN YÜZ'

Ak Partili Belediye Başkan Adayı Remzi Sadi, "Antalya 5 yıldır kötü yönetilmesinin ötesinde bir kangreni yaşıyor. Borç edebiyatıyla bir 5 yılı geçirmiş Büyükşehir Belediyesi var. Buna 'dur' diyeceğiz" şeklinde konuştu. Konyaaltı Belediye Başkan adayı Sadi, mutlu bir Konyaaltı görmek istediklerini belirterek, "Göz boyama belediyeciliğini bir tarafa bırakacağız. Konyaaltı'nda yüzde yüz, gülen yüzü temin edeceğiz" dedi.

Kaynak: DHA

02 Şubat 2014 Pazar 10:50

Konyaaltı, Ak Parti, Antalya, Mevlüt Çavuşoğlu, Politika, Güncel