Gülsin Onay Sokağı Belgesele Konu Oldu

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından Tekirdağ sahilindeki limanın bulunduğu sokağa dünyaca ünlü piyano sanatçısı Gülsin Onay’ın adının verilmesi, bir belgesel kanalına konu oldu.

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından Tekirdağ sahilindeki limanın bulunduğu sokağa dünyaca ünlü piyano sanatçısı Gülsin Onay'ın adının verilmesi, bir belgesel kanalına konu oldu.

Adının bir sokağa verilmesi ve sonrasında gelişen süreci anlatan ünlü sanatçı Onay, Süleymanpaşa Belediyesi'nin sanata verdiği katkı ve sanatçılara verdiği değeri görmekten duyduğu mutluluğu ifade etti. Onay, "Bir gün bir arkadaşım telefon etti ve Tekirdağ Süleymanpaşa'da adımın bir sokağa verildiğini söyledi. Çok şaşırdım ve mutlu oldum. Ekrem beyle iletişime geçerek teşekkür etmek istedim. Kendisi bu teşekkürü bir konserle yapmamı rica etti ve fikir benim de çok hoşuma gitti. Böylece Süleymanpaşa'daki ilk konserimi verdim. Sonraki süreçte adıma bir de piyano günleri organize edildi ve her yıl bir hafta boyunca ülkemizin ve dünyanın en önemli piyano sanatçıları Süleymanpaşa'da konserler vermeye başladı. Adıma bahşedilen bu onur ömrüm boyunca unutmayacağım bir olay. Süleymanpaşa Belediyesi'nin bu konuda emeği olan tüm çalışanlarına, Belediye Başkanımız Ekrem Bey'in şahsında teşekkür ediyorum" diye konuştu.

"Yeni projelerde de bir arada olacağız"

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat da, gelinen noktada Gülsin Onay gibi dünya çapında bir sanatçının Tekirdağ'ın bir hemşehrisi, dünya temsilcisi olmasından gurur duyduğunu ifade ederek, yeni projelerin de yolda olduğunun müjdesini verdi. Eşkinat, "Gülsin Hanım'dan gelen o telefonu çok iyi hatırlıyorum. Sonrasında da dört yıla yakın bir süredir kendisiyle ortak çalışmalar yapmayı sürdürdük ve hala devam ediyoruz. Her sene piyano günlerinde onu burada canlı canlı dinleme şansına sahip oluyoruz. Gülsin Onay gibi bir dünya sanatçısının, Atatürk kızının Süleymanpaşa'nın hemşerisi olması, dünyada bizim temsilcimiz olması bizim için bir gurur kaynağıdır. Önümüzdeki günlerde kendisiyle yeni projelerde de bir arada olacağız" açıklamasında bulundu.

Belgesel kanalı tarafından Gülsin Onay Sokak'ta gerçekleştirilen çekimler, Bisanthe 3. Gülsin Onay Piyano Günleri'nin kapanış konseri olan ve ünlü piyano virtüözü Gülsin Onay'ın sahne aldığı resitalde de devam etti. Belgeselin önümüzdeki günlerde İz TV'de yayınlanacağı belirtildi. - TEKİRDAĞ

Kaynak: İHA

19 Aralık 2017 Salı 18:54

Ekrem Eşkinat, Süleymanpaşa, Gülsin Onay, Tekirdağ, Politika, Güncel