Gümüşhaneli İşadamlarından Mısır'a Gezi

Gümüşhaneli Genç İşadamları Derneği (giad) Üyeleri, 20 Kişilik Bir Heyetle Mısır'a Çıkarma Yaptı

Gümüşhaneli Genç İşadamları Derneği (GİAD) üyeleri, 20 kişilik bir heyetle Mısır'a çıkarma yaptı.

Gümüşhane'nin önde gelen işadamlarından oluşan heyet, 4 günlük Mısır gezisine İskenderiye'den başladı. Gezide El Ezer Camii ve Hüseyin Camii, Aslan köyü Gayretü Esed, İskenderiye Kütüphanesi, Kral Faruk Sarayı ve Muntaza Parkı'nın ardından Kahire'ye geçen grup burada Kayıtbay Kalesi, Han Halili Çarşısı, Selahaddin Eyyubi Kalesi'ndeki Mehmet Ali Paşa Camii, İmam Şafi Camii ve kabrini ziyaret edip, dünyanın en eski üniversitesi olan El Ezher Üniversitesi ile dünyanın 7. harikası olarak bilinen Mısır Piramitleri ve Sfenks ziyaretinde bulundu. Türk müteşebbisleri tarafından açılan Mısır Türk Dil Kursu'nu da ziyaret eden işadamları, farklı ülkelerden çocuklarla Türkçe sohbet etti.

26 ülkeden çocukların arasında olmaktan dolayı duygulandığını ifade eden İşadamı Ercan Çimen, "Ömrümün en güzel anlarını yaşadım. Yurtları ve okulları açan ve katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum." dedi.

İşadamı İdris Çimen ise Mısır'da Türkçe konuşmanın ayrı bir güzellik olduğunu belirterek, yapılan hizmetlerin büyümesi adına elinden ne gelirse yardımcı olacağını ve aynı çatı altında farklı ülkelerin aynı dil konuşmasından dolayı mutlu olduğunu dile getirdi. - GÜMÜŞHANE

Kaynak: CHA

25 Ocak 2011 Salı 13:51

Politika, Güncel