Günay Özarslan Soruşturmasına Takipsizlik

Bağcılar'da polisin girdiği bir evde öldürülen DHKP-C terör örgütü mensubu Günay Özarslan soruşturmasında savcılık polisler hakkında takipsizlik kararı verdi.

Bağcılar'da polisin girdiği bir evde öldürülen DHKP-C terör örgütü mensubu Günay Özarslan soruşturmasında savcılık polisler hakkında takipsizlik kararı verdi. Kararın gerekçesinde Özarslan'ın içinde bulunduğu örgüt

kurallarına göre polise teslim olmasının mümkün olmadığı ve polislerin kanunun emrini yerine getirerek meşru müdafaa haklarını kullandığı belirtildi.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı hazırladığı takipsizlik kararında, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu'nun başlattığı bir soruşturma kapsamında Bağcılar Yeni Mahalle Bülbül Sokak no.12 adresinde olduğu ihbar edilen şüpheli Yılmaz Viraner hakkında arama kararı çıkarıldığı, bu nedenle 24 Temmuz 2015 günü sabah 06.00'da polisin adrese gittiği belirtildi. Kararda, evde bulunan ve kendisini ev halkına Zeynep olarak tanıtan Günay Özarslan'ın ruhsatsız tabancayı eline aldığı, pencereye çıkıp slogan attığı, ev sahibi ve polislerin ısrarına rağmen teslim olmadığı anlatıldı. Takipsizlik kararının devamında Günay Özarslan'ın polisleri tehdit ederek mukavemet ettiği, polise hitaben "Teslim olmuyorum katiller, işkenceci şerefsizler, sizler Berkin'in katilleriniz, Bahtiyar'ın Şafak'ın, Elif Sultan'ın katillerisiniz, hepinizden intikam alacağım. Adliyede katlettiğiniz Şafak ve Bahtiyar'ın hesabını soracağım." şeklinde yüksek sesle slogan atmaya devam ettiği ifade edildi.

Günay Özarslan'ın slogan attıktan sonra elindeki silahla iki kere polise doğru ateş etmeye çalıştığı ancak polisin karşı ateşi üzerine vurularak etkisiz hale getirildiği ve ambulans çağrılmasına rağmen kurtarılamadığı anlatıldı.

Kaynak: CİHAN
11 Mayıs 2016 Çarşamba 14:14
Abone Ol
Paylaş

Son Dakika