160 Öğrenci Gıda Zehirlenmesi Teşhisiyle Tedavi Altına Alındı

Aydın Karacasu'da taşımalı eğitim gören 160 öğrenci, gıda zehirlenmesi teşhisiyle hastanede tedavi altına alındı.

Karacasu ilçesinde çeşitli okullarda eğitim gören 160 öğrenci, öğlen yemeğinin ardından rahatsızlandı. Öğrenciler 112 Acil Servis ekiplerince Nazilli Devlet Hastanesine kaldırıldı.

YEMEK ŞİRKETİNE SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Gıda zehirlenmesi şüphesiyle tedavi altına alınan taşımalı eğitim gören öğrencilerin, öğle yemeğinde Karacasu Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi (METEM) tarafından hazırlanan tavuklu yemekten yediği öğrenildi. Karacasu Kaymakamı Güher Sinem Büyüknalçacı, yemeği hazırlayanlar hakkında soruşturma başlatıldığını söyledi.

GIDA ZEHİRLENMESİ TEŞHİSİ KONULDU

Çocukların sağlık durumlarının iyi olduğunu aktaran Büyüknalçacı, "Hastaneye giden öğrencilere gıda zehirlenmesi teşhisi konulmasından dolayı taşımalı eğitim gören diğer öğrencilere de tek tek ulaşıp sağlık kontrolünden geçireceğiz." dedi.

120 ÖĞRENCİ HASTANEYE KALDIRILDI

Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük de toplam bin 113 öğrenciye yemek verildiğini belirterek, "Şu anda Nazilli'deki hastanemize intikal eden hastalarımızın sayısı 120 civarında. 40 öğrencimiz de Karacasu Devlet Hastanesinde. Muhtemelen çocuklarımızın bazıları bu yemekten yemedi veya bazı öğrencilerimiz arkadaşlarının durumundan etkilenip psikolojik olarak buraya geliyor olabilir. Tabi bu konuda kararı doktor arkadaşlarımız verecek. Menüde tavuk varmış. Bunu söylemek için daha erken ama bu konu üzerinde duruluyor. İnceleme yapılmadan şu anda bir şey demek doğru olmaz." ifadesini kullandı.

DURUM STABİL

Nazilli Devlet Hastanesi Başhekimi Şafak Çalışkan ise "Ambulansla hastaneye gelen hastalarımızı göndermiyoruz. Sadece velilerimizin ihtimal doğrultusunda getirdiği öğrencileri tedavi edip taburcu ettik. Durum stabil, herhangi bir sıkıntımız yok." diye konuştu.

13 Mart 2018 Salı 20:08
YORUMLAR (5)
  • A : Fetö yapmasın ulan türkiyemde insanlar yıllardan beri yemekten zehirleniyor sahip çıkan yok burdan bu işle ilgilenen devlet kurum ce kuruluşlarını göreve davet ediyorum taşaron firmalar güzel para mı basıyor ilgilenin allah için Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • kenan : isdanbula gelen bıi ayri müslüm chp linin yanında domuz yemiş chp lıde bu resmi ınternete paylaşmış domuz yedi chp liler dıye bağırıyordu birılei kendi asrimiz at eti yedı öyrenciler zehır yedı bunu bağır bakalım Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • işin uzmanı : Ben olsam başta Okul Müdürü Teslim Alma Komisyon Üyelerini O Günkü Nöbetçi Müdür yardımcısını iyice sorgularımbu yemeği Muayene edip tadına ve fiziki olarak görüpte aldılar-mı bu saydıklarım muhakak şaibelidir tüyü bitmemiş yetimin hakkını korumuyorlarsa bunları ve bunun gibileri içeri atsınlar akıları başlarına gelsin Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır