Gündem Özeti / 6 Haziran 2015

Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 1920 1- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul 1. Bölge ilçelerinde seçim çalışmalarına katılarak, halka hitap edecek.

Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 1920 

 

1- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul 1. Bölge ilçelerinde seçim çalışmalarına katılarak, halka hitap edecek.

(İstanbul/10.30) 

 

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, AK Parti'nin Şereflikoçhisar mitinginde konuşacak.

(Ankara/13.00)

2- AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, AK Parti İstanbul İl Teşkilatı istişare toplantısına katılacak, seçim otobüsünden Esenler sakinlerini selamlayacak ve AK Parti Beyoğlu mitingine iştirak edecek.

(İstanbul/08.00-16.00)

3- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli İmam Hatip Liseleri Mezunları Derneği ve Kocaeli Artvinliler Derneğinin programları ile Gebze Hacı Halil Mahallesi ve İzmit Bekirpaşa'da seçim çalışmalarına katılacak.

(Kocaeli/09.30-16.00)

4- Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, 3. Sanayi Sitesi'nde bir otomotiv firmasının açılışı ile hayır yemeğinde bulunacak, Lise Caddesi'nde esnafı ziyaret edecek, Tavas ilçesinde seçim çalışmalarını sürdürecek.

(Denizli/12.00-22.00)

5- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, AK Parti Kayseri İl Teşkilatı Yönetimi ve Gençlik Kolları ile Erciyes Bulvarı'ndaki Doğa Tesisleri'nde bir araya gelecek.

(Kayseri/09.30)

6- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Eski İzmir, Çamlık, Aktepe, Emres, Gaziemir, Menderes ve Torbalı'da seçim çalışmalarına katılacak.

(İzmir/11.00)

7- HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisince Sancaktepe ve Pendik'te düzenlenecek mitinglerde konuşacak.

(İstanbul/13.00/15.00)

8- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, partisinin Trabzon İl Başkanlığınca düzenlenen Yomra mitingine katılacak.

(Trabzon/13.30)

 

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Katolik aleminin ruhani lideri Papa Franciscus, Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da, Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi üyeleri ile bir araya gelecek, ardından Asim Ferhatovic Stadyumu'nda halka açık ayini yönetecek, ülkedeki Katolik din görevlileriyle buluşacak, daha sonra Dinlerarası Buluşma'ya katılacak.

(Saraybosna)

2- Yemen'deki çatışmalar ve yaşanan gelişmeler takip ediliyor. 

(Sana) 

3- Suriye'deki iç savaş ve bölgedeki yansımaları izleniyor. 

(Şam/Halep) 

4- ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun DAEŞ hedeflerine düzenlediği hava saldırıları ve Irak'taki çatışmalara ilişkin gelişmeler takip ediliyor. 

(Erbil/Bağdat) 

 

SPOR

1- UEFA Şampiyonlar Ligi finalinde İspanya'nın Barcelona ile İtalya'nın Juventus takımları Berlin Olimpiyat Stadı'nda karşılaşacak.

(Berlin/21.45)

2- Türkiye Basketbol Ligi Spor Toto play-off yarı final serisi 4. maçında Pınar Karşıyaka ile Fenerbahçe Ülker, Karşıyaka Spor Salonu'nda karşı karşıya gelecek.

(İzmir/18.00) (Fotoğraflı) 

3- A Milli Futbol Takımı, Bulgaristan ile oynayacağı özel maçın hazırlıklarını Riva'daki TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde yapacağı antrenmanla sürdürecek.

(İstanbul/19.00)

4- A Milli Kadın Basketbol Takımı, Abdi İpekçi Spor Salonu'nda Macaristan ile ikinci hazırlık maçını yapacak. 

(İstanbul/19.00) 

 

 

***

Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz. Abonelerimiz de sözleşme kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, başka kurum ve kuruluşlara aktaramaz. Aykırı davrananlar hakkında, hukuki ve cezai her türlü başvuru hakkımız saklıdır.

Kaynak: AA

06 Haziran 2015 Cumartesi 00:06

Avrupa Birliği, Kemal Kılıçdaroğlu, Mustafa Kemal Atatürk, İstanbul, Politika, Güncel
İSTANBUL SEÇİM SONUÇLARI