Gündem Özeti / 7 Nisan 2016

Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 19201- TBMM Başkanı İsmail Kahraman, 19, 20 ve 21. Dönem Karaman Milletvekili Zeki Ünal'ın, 'Tarih ve Tabiat Hazineleriyle Türkiye Tuvalden Yansımalar' adlı resim sergisinin açılışına katılacak ve Bosna Hersek Bakanlar Konseyi Başkanı Denis Zvizdiç'i kabul edecek.

Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 1920

1- TBMM Başkanı İsmail Kahraman, 19, 20 ve 21. Dönem Karaman Milletvekili Zeki Ünal'ın, "Tarih ve Tabiat Hazineleriyle Türkiye Tuvalden Yansımalar" adlı resim sergisinin açılışına katılacak ve Bosna Hersek Bakanlar Konseyi Başkanı Denis Zvizdiç'i kabul edecek.

(Ankara/14.30/TBMM/15.30)

2- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türk Tabipleri Birliği Genel Merkezini ziyaret edecek.

(Ankara/12.00)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, AFAD tesislerinde yapılacak 8x8 amfibik arama kurtarma araçları tanıtım tatbikatına katılacak.

(Ankara/14.15)

2- Başbakan Yardımcısı Yıldırım Tuğrul Türkeş, Kazakistanlı şair Olcas Süleymanov, Kazakistan'ın Ankara Büyükelçisi Canseyit Tüymebayev ve TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov'dan oluşan heyet ile sanatçı Necati ŞaşmazÇankaya Köşkü'nde kabul edecek.

(Ankara/14.00/15.00)

3- Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Muş Valiliğini ziyaret edecek, "Adliye Faaliyet Raporları Tanıtım Toplantısına katılacak, Bitlis Valiliğini ve Tatvan Kaymakamlığını ziyaret edecek.

(Muş/10.45/Bitlis/14.00/15.00/16.00)

4- Kültür Bakanı Mahir Ünal, restorasyonu yapılan Hacı Bayram Camisi yanındaki Gül Baba Türbesi'nin açılışına katılacak.

(Ankara/17.00)

5- - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Moritanya'da, Başbakan Yahya Ould Hademini ile görüşecek, Nuakşot'a su temin eden tesisi ve orman istasyonunu, Anne ve Çocuk Hastanesini, Moritanya televizyonu ve radyosunu, Pan Afrika Yeşil Duvar Ajansını ve Nuakşot Limanını ziyaret edecek.

(Nuakşot)

6- TBMM'den

Genel Kurulda, Şanlıurfa'ya İstiklal Madalyası verilmesine ilişkin kanun teklifi ele alınacak.

KİT Komisyonunda, Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü ile Atatürk Orman Çiftliği Müdürlüğünün 2013-2014 hesapları görüşülecek.

(TBMM/14.00/10.00)

7 - TBMM Aile Bütünlüğünün Korunması Araştırma Komisyonu üyeleri, Kuşcağız Aile Yaşam Merkezinde, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile bir araya gelecek ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Şiddet Önleme ve İzleme Merkezini ziyaret edecek.

(Ankara/09.30)

EKONOMİ

1- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, ABD'de, TÜBİTAK Hedef Türkiye Çalıştayı ve Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu anısına düzenlenecek panele katılacak, Yale Üniversitesinde Türk akademisyenlerle toplantı yapacak, New Haven Diyanet Camisini ziyaret edecek.

(Boston)

2- Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, İran Bilgi İletişim ve Teknoloji Bakanı Mahmut Vaizi ve D-8 Örgütü Genel Sekreteri Seyyid Ali Muhammed Musavi ile makamında ayrı ayrı görüşecek.

(Ankara/11.00/14.30)

3- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, haftalık para-banka ve menkul kıymet istatistiklerini açıklayacak.

(Ankara /14.30)

4- TÜİK, geçen yılın son çeyreğine ilişkin inşaat ciro ve üretim endeksleri ile bu yılın mart ayına ait finansal yatırım araçlarının reel getiri oranlarını açıklayacak

(Ankara/10.00)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- KKTC'de, Başbakan Ömer Kalyoncu'nun, hükümetin istifasını sunmasının ardından gelişmeler izleniyor.

2- Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, üç gün sürmesi beklenen resmi Mısır ziyaretinin ilk gününde başkent Kahire'de temaslarda bulunacak.

(Kahire)

3- Suriye'deki iç gelişmeler, geçici ateşkesin durumu, rejimin muhaliflere saldırıları, terör örgütü DAEŞ ile çatışmalar ve diplomasi trafiği takip ediliyor.

(Washington/Moskova/Halep/İdlib/Şam)

4- Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif ve Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Memmedyarov'ın katılımıyla Rusya-İran-Azerbaycan üçlü Dışişleri Bakanları toplantısı düzenlenecek.

(Bakü)

KÜLTÜR-SANAT

1- Üsküdar Belediyesince ikincisi düzenlenecek Uluslararası Üsküdar Şiir Festivali'ne ilişkin basın toplantısı yapılacak.

(İstanbul/10.00)

2- Frankfurt Türk Tiyatro Festivali'ne ilişkin basın toplantısı düzenlenecek.

(İstanbul/11.00)

3- Merhum yazar ve düşünür Cemil Meriç'in eserlerinden derlenen ve görme engellilere özel Braille alfabesi ile basılan "Cemil Meriç Eserlerinden Seçmeler" kitabı Bahçelievler Belediye Başkanlığınca görme engellilere dağıtılacak.

(İstanbul/11.00)

4- Hattat Emin Barın için Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesinde anma programı düzenlenecek.

(İstanbul/16.00)

GÜNCEL

1- Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Bahariye Mevlevihanesinde "Gelin Birlik Olalım" çağrısı etrafında "Hz. Peygamber, Tevhid ve Vahdet" temalı Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında bilgilendirme toplantısı yapacak.

(İstanbul/10.00)

2- TİKA Başkanı Serdar Çam, Özbekistan'da temaslarda bulunacak.

(Taşkent)

3- Kadın ve Demokrasi Derneğince, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'na yönelik sözleri dolayısıyla CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi ile Ankara Adliyesinde, suç duyurularında bulunulacak.

(İstanbul/Ankara/10.00)

SPOR

1- Basketbol THY Avrupa Ligi Top 16 turu E Grubu 14. ve son hafta

maçında Anadolu Efes ile Yunanistan'ın Panathinaikos takımı Abdi İpekçi Spor Salonu'nda karşı karşıya gelecek.

(İstanbul/20.30)

2- UEFA Avrupa Ligi'nde çeyrek final ilk maçları yapılacak.

Braga-Shakhtar Donetsk, Villarreal-Sparta Prag, Athletic Bilbao-Sevilla, Borussia Dortmund-Liverpool karşı karşıya gelecek.

(Braga/Villarreal/Bilbao/Dortmund/22.05)

3- Erkekler Voleybol 1. Lig'de Final Etabı 1. devre maçları Durugöl Spor Salonu'nda sürüyor.

Organizasyonun ikinci gününde İstanbul Büyükşehir Belediyespor-Fenerbahçe, Arkas Spor-Halkbank müsabakaları yapılacak.

(Ordu/17.00/19.30)

4- Erkekler Voleybol 1. Lig'de Klasman Etabı 1. devre müsabakaları İzmir Atatürk Voleybol Salonu'nda başlayacak.

İlk gün maçlarında Ziraat Bankası-İnegöl Belediyespor, Maliye Milli Piyango-Galatasaray HDI Sigorta karşı karşıya gelecek.

(İzmir/12.00/14.00)

5- Bayanlar Voleybol 1. Lig'de Klasman Etabı 1. devre karşılaşmaları İzmir Atatürk Voleybol Salonu'nda başlayacak.

Organizasyonun ilk gününde Nilüfer Belediyespor-Çanakkale Belediyespor, Bursa Büyükşehir Belediyespor-Sarıyer Belediyespor maçları yapılacak.

(İzmir/16.30/18.30)

6- Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi'nde normal sezonun tamamlanmasıyla birlikte play-off'a yükselen takımların antrenör ve oyuncuları, Polat Renaissance Otel'de düzenlenecek basın toplantısında bir araya gelecek.

(İstanbul/11.00)

***

Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz. Abonelerimiz de sözleşme kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, başka kurum ve kuruluşlara aktaramaz. Aykırı davrananlar hakkında, hukuki ve cezai her türlü başvuru hakkımız saklıdır.

Kaynak: AA

07 Nisan 2016 Perşembe 00:04

Mustafa Kemal Atatürk, İsmail Kahraman, Zeki Ünal, Karaman, Politika, Güncel, Son Dakika

Son Dakika

Son Dakika Haberleri