Gürsel Tekin, Kıvırcık Ali İçin Söyledi

Beş yıl önce trafik kazasında hayatını kaybeden Kıvırcık Ali'yi anma törenine katılan CHP'li Tekin, sahnede Kıvırcık Ali için Isırgan Otu türküsünü söyledi

Kıvırcık Ali'yi anma gecesine katılan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Sekreteri Gürsel Tekin, sahnede Kıvırcık Ali'nin Isırgan Otu türküsünü söyledi. Tekin, sunucunun, "Siyaset mi zor türkü söylemek mi?" sorusuna ise "Siyaset kolay iş. Davutoğlu da yaptığına göre her şey kolaydır." cevabını verdi.

İZLEYİCİLER SALONA SIĞMADI

Beş yıl önce geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Kıvırcık Ali lakaplı Ali Özütemiz, Bakırköy Belediyesi'nin Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirdiği programla anıldı. Sanat dünyasından birçok ünlü ismin katıldığı gecede izleyiciler salona sığmayıp taştı.
Özütemiz'in oğlu Eren ve kızı Ecem Özütemiz, gecede babaları için birlikte türkü söyledi. Ardından Eren Özütemiz, Gürsel Tekin, Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu ve avukatları Rezan Epözdemir'i sahneye davet etti. Grup, ardından hep birlikte Isırgan Otu türküsünü söyledi.

"ÜLKEMİZDE DEĞERSİZ VE UCUZ OLAN İNSAN HAYATIDIR"
Gecede kısa bir konuşma yapan Tekin, bir ülkenin gelişmişliğinin, binalarıyla, rezidanslarıyla, alışveriş merkezleriyle olmayacağını belirterek, "İnsani değerleriyle olur. Her bayramda bir ülke düşünün o ülkenin televizyonları, gazeteleri 'Acaba bu bayramda trafik kazasında kaç kişi ölecek?' diye bekliyor. Maalesef üzülerek söylüyorum ülkemizde her şey pahalı, bir tek değersiz ve ucuz olan insan hayatıdır." şeklinde konuştu.

DAVUTOĞLU'NA GÖNDERME

Tekin, anma programı sunucusu İlknur Kaplan'ın, "Siyaset mi zor türkü söylemek mi?" sorusuna ise "Siyaset kolay iş. Davutoğlu da yaptığına göre her şey kolaydır." cevabını verdi.
Gecenin sonunda Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, Ecem ve Eren Özütemiz ile sahne alan sanatçılara plaket takdim etti.

Kaynak: CİHAN
11 Ocak 2016 Pazartesi 23:09

Son Dakika